Stół drewniany dębowy w salonie - przykładowa aranżacja.
Stół drewniany dębowy w salonie – przykładowa aranżacja.


Stół
 to nieodzowny element każdego domu. Trudno wyobrazić sobie wnętrze mieszkalne bez tego mebla. Szczególnie w polskiej kulturze, gdzie tradycje biesiadnych spotkań rodzinnych są bardzo bogate, stół stanowi centralny element domu.

Złośliwi mogą powiedzieć, że ten punkt centralny w ostatnich dziesięcioleciach przesunął się w kierunku telewizora, jednak to przy stole przyjmujemy gości, zasiadamy wspólnie do posiłków i prowadzimy dyskusje. Nie dziwi zatem fakt, że sporą wagę przykładamy do wyboru stołuChcemy by był trwały, piękny i praktyczny w codziennym użytkowaniu.

Piękne jest często to, co naturalne, dlatego nieustanną popularnością cieszą się stoły z drewna, szczególnie z gatunków twardych i szlachetnych, takich jak dąb czy jesion.

Stół drewniany w kuchni - przykładowa aranżacja.
Stół drewniany dębowy w kuchni – przykładowa aranżacja.

 

Praktyczność w odniesieniu do stołu oraz jego otoczenia determinuje jego funkcję. Dlatego właśnie nieustającą popularnością cieszą się stoły rozkładane. Pozwalają w szybki sposób na zmianę wielkości stołu, z wymiarów potrzebnych w codziennym użytkowaniu, do takich które są niezbędne w przypadku większych spotkań przy stole.

Ponieważ stół jest meblem, z którego korzystamy najczęściej, przy którym spędzamy najwięcej czasu, chcemy by był „nasz”. Chcemy, by został dopasowany do naszych potrzeb, zarówno pod względem rozmiaru, wzoru, materiału, koloru jak i funkcji. Ponieważ składowych odnośnie oczekiwań wobec stołu jest tak wiele, coraz większą popularnością cieszą się stoły wykonywane na zamówienie.