Sztuka odpoczywania – przytulny azyl pod Łodzią

Pokazywany dziś 148-metrowy dom znajduje się w urokliwej Rudzie Bugaj, niewielkiej i zacisznej miejscowości, położonej w sąsiedztwie łódzkich lasów. Dom został zaprojektowany dla małżeństwa – Agaty i Tomasza oraz ich 10-letniego syna. W zachęcających do relaksu i rozmów wnętrzach, autorstwa pracowni Klaudia Tworo, zmieszczono trzy sypialnie, łazienkę, garderobę z pralnią, salon z jadalnią i naszym stołem DECO oraz kuchnię. Dzięki udanym zamysłom projektowym, powstała przyjazna przestrzeń, pełna domowego ciepła.

Fot. Kamila Markiewicz – Lubańska.

Kolory ziemi

Wnętrza domu celowo utrzymano w kolorystyce beży, brązów i odcieni ziemi. Oprócz granatów i błękitów, które pojawiają się w częściach wspólnych, w każdej sypialni, poza neutralną bazą, wprowadzono inny odcień dodatków. Wszystko po to, aby jak najbardziej spersonalizować upodobania kolorystyczne mieszkańców domu. Wnętrza oddane w ręce Klaudii Tworo miały być nowoczesne, ale właścicielom zależało na stylizowanym klimacie, nawiązującym subtelnie do klasyki. Projektantka zaproponowała więc ciepłe kolory, przyjemne dla oka faktury, jakościowe materiały wykończeniowe i przykuwające wzrok meble.

Fot. Kamila Markiewicz – Lubańska.
Fot. Kamila Markiewicz – Lubańska.

Porozmawiajmy przy wygodnym stole

Przestrzeń salonu i jadalni jest odzwierciedleniem luźnej elegancji, nie do końca formalnej i dającej wrażenie przytulności. Udało się to osiągnąć poprzez zestawienie tradycyjnego wzornictwa oraz współczesnych rozwiązań. Jednym z elementów wyposażenia był niezwykle ważny dla właścicieli – stół, wokół którego toczą się rozmowy rodzinne. Klaudia Tworo postawiała na model Deco Miloni, stanowiący połączenie prostego w formie blatu z ozdobnie toczonymi nogami. Takie zestawienie nadaje meblowi bardzo pożądanego, klasycznego looku. W stołach Miloni każdy detal dopracowuje się do perfekcji, stąd wybór projektantki.

Fot. Kamila Markiewicz – Lubańska.

Kolorystyka, która pojawia się podczas spaceru po domu, to przede wszystkim wspomniane wcześniej barwy ziemi i beże. Przeplata się tu dużo naturalnych motywów. Beże nadają pomieszczeniom przytulności i ciepła, dodatkowo rozświetlają i optycznie powiększają przestrzeń. Motywy drewna czy kamienia sprawiają, że całość opiera się tymczasowym modom, będąc bardzo ponadczasowa.

Fot. Kamila Markiewicz – Lubańska.

W całym domu zastosowano sztukaterię, zarówno w cokołach, jak i przy suficie, która jest uzupełnieniem upragnionego przez inwestorów stylu modern classic. We wnętrzach widać motyw jodełki. Poczynając od parkietu typu Chevron, przez panele tapicerowane w pokoju dziecięcym, na półek wiszących nad TV skończywszy. Pojawia się tu także ciekawy układ kuchni. Zaprojektowano bowiem dwa ciągi szafek kuchennych naprzeciwko siebie. Charakter kuchni podkreślają klasyczne fronty i tradycyjne witryny.

Fot. Kamila Markiewicz – Lubańska.
Fot. Kamila Markiewicz – Lubańska.

Klaudię Tworo znajdziecie na Facebooku oraz Instagramie, zachęcamy do obserwowania.

Widoczne tu zdjęcia są autorstwa Kamili Markiewicz – Lubańskiej.

More about