Największe targi meblarskie. Gdzie bywać, by nadążać za trendami?

targi wnętrzarskie

Targi wnętrzarskie i meblarskie to wyjątkowe wydarzenia łączące specjalistów w tych dziedzinach. Z jednej strony pozwalają stolarzom i projektantom poznać nowe możliwości materiałowe, produktowe i technologiczne. Z drugiej, dla klientów, są miejscem, gdzie można na żywo poznać nowe marki oraz ich ofertę. To prawdziwe branżowe święta. Piszemy dziś o tym, gdzie warto bywać. I wiemy to z pierwszej ręki – na te targi jeździmy!

Dlaczego warto bywać na targach?

Targi to nie tylko dziesiątki czy setki stoisk wystawców. Są one również miejscem licznych prelekcji, szkoleń i spotkań biznesowych, połączonych często z panelami dyskusyjnymi. Warto bywać na targach, aby obserwować zmieniające się design oraz trendy, które ze świata „expo” trafiają do wnętrz przyszłych inwestorów. Skąd my czerpiemy inspirację? Sprawdź!

3 w 1, czyli HOME DECOR – targi wnętrz | MEBLE POLSKA – targi mebli | Arena Design – targi designu

Lokalizacja: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Termin edycji 2020: 25-28 lutego

targi wnętrzarskie
Stoisko Miloni na targach HOME DECOR 2018. Źródło zdjęcia: superexpo.com

Wszystkie trzy wydarzenia odbywają się w tym samym czasie w Poznaniu, tworząc odrębne, duże strefy wystawowe.

W 2018 gościliśmy na targach MEBLE POLSKA i HOME DECOR.

Choć nasze stoisko faktycznie było już w strefie Home Decor, to tematyką zdecydowanie pasowaliśmy do strefy Meble Polska. Dlaczego bliżej było nam właśnie do tej części targów? Ponieważ Home Decor to miejsce dla wystawców oferujących wszelkiego rodzaju dodatki i drobiazgi uzupełniające wystrój wnętrz.

targi wnętrz
Stół BLOX na targach poznańskich

Podczas tej edycji byliśmy jednym z głównych dostawców mebli do strefy Blogers Zone, która mieściła się naprzeciwko stoiska Miloni. W czasie targów służyliśmy wiedzą i doświadczeniem.

Jakie są nasze odczucia względem tego wydarzenia? Same targi Meble Polska są dużym wydarzeniem skierowanym raczej dla masowych producentów i ich odbiorców. Dla mniejszych firm szukających swojej niszy na specyficznym rynku meblowym zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są targi Warsaw Home.

Targom Meble Polska towarzyszy Arena Design. Być może właśnie to wydarzenie przyciągnie w przyszłym roku w większym stopniu firmy stawiające raczej na design, jakość i materiały z najwyższej półki, a nie ilość. Przekonamy się!

Czytaj więcej:

Home Decor – homedecor.pl/pl/
Meble Polska – meblepolska.pl/pl/
Arena Design – arenadesign.pl/

Festiwal Wnętrz

Lokalizacja: Kraków, Centrum Targowe Chemobudowa
Termin edycji w 2020 roku: 15-16 czerwca

targi wnętrz
Stoisko Miloni na Festiwalu Wnętrz 2013. Źródło zdjęcia: infoarchitekta.pl

Czyli polski design, premiery produktowe, szkolenia, warsztaty, dzieła polskich projektantów, a do tego bezpłatne konsultacje z architektami i kilkudziesięciu polskich wystawców ze swoimi autorskimi, unikalnymi wzorami wyposażenia wnętrz. A to wszystko w magicznym mieście Kraka!

wnętrzarskie targi
Nasze stoisko na Festiwalu Wnętrz

Naszym zdaniem to kameralne targi, ale o ugruntowanej już pozycji. Mają lokalny zasięg i trafiają do lokalnych projektantów oraz osób interesujących się designem, a pochodzących z Krakowa i okolic. Ponieważ Miloni nie jest w stanie brać udziału w każdym wydarzeniu targowym, stawiamy raczej na te o zasięgu ogólnopolskim / z domieszką światowego, czyli np. wspomniane Warsaw Home.

Czytaj więcej:
festiwalwnetrz.com.pl/

Warsaw Home – Międzynarodowe Biznesowe Targi Wnętrz

Lokalizacja: Warszawa, Ptak Warsaw Expo
Termin edycji w 2020 roku: 30 września – 03 października

To targi międzynarodowe, ukazujące europejskie trendy, design na światowym poziomie. Uczestnicy mogą spodziewać 600 wystawców, stref tematycznych, paneli dyskusyjnych, prelekcji światowych projektantów, a nawet… produkcji mebli na żywo.

targi wnętrzarskie 2020
Miloni na Targach Warsaw Home Polska w 2018
targi meblowe 2020
targi wnętrz 2020

W czasie targów odbywają się wydarzenia dodatkowe: Poland Design Festival – z unikalnym, polskim designem, Idea – z prototypami mebli młodych projektantów, Archi day – wydarzenie dla architektów.

Naszym zdaniem to ciekawe targi. Bardzo szybko się rozwijają. Kasia Ptak, główna organizatorka wydarzenia, pokazała, jak w kilka lat zrobić konkurencję Targom Poznańskim, a nawet je przewyższyć. To dobrze, ponieważ dzięki temu powstała konkurencja i rynek stał się ciekawszy, zróżnicowany.

Warszawa to z kolei świetne miejsce na taką imprezę. W końcu tamtejszy rynek jest najbogatszy w Polsce i obfituje w projektantów poszukujących nowości. W Nadarzynie zaczęli pojawiać się czołowi włoscy producenci, wnosząc powiew świeżości do ekspozycji targowych w naszym kraju. Trzymamy kciuki za te targi i mamy nadzieję, że mimo dynamicznego rozwoju ich znakiem rozpoznawczym nadal będzie – jakość ponad ilością.

Czytaj więcej:
warsawhome.eu

Inne wydarzenia wnętrzarskie, na których warto bywać

Powyższe wydarzenia opisaliśmy szeroko, bo mieliśmy przyjemność pojawić się na nich. Jest jednak jeszcze sporo innych wartych uwagi wydarzeń, na które być może w przyszłości pojedziemy.

Polskie wydarzenia związane z wnętrzarstwem, projektowaniem i meblami

  • Targi Meblowe w Katowicach – słyszeliśmy od znajomych z branży, że to ciekawe wydarzenie. Na pewno lokalnie cieszy się dużą popularnością. Rynek katowicko-górnośląski to duża i chłonna nisza, w której warto się pojawić.
  • Targi Wnętrz i Designu Mood Concept – odbywają się w październiku w Warszawie. W tym roku zostały niestety odwołane. Czekamy na informację, czy przyszłoroczna edycja się odbędzie. Imprezę organizują… Targi Poznańskie. To wydarzenie, na które zapraszane są marki i projektanci światowego formatu. Więcej o targach:  https://moodconcept.pl/.
  • Gdynia Design Days – to święto projektantów i projektowania. Zrzesza nie tylko twórców mebli i aranżerów wnętrz, ale też projektantów graficznych czy typografów oraz twórców szeroko pojętej sztuki użytkowej. Wydarzenie odbywa się w lipcu. Więcej o nim: http://gdyniadesigndays.eu/

Targi wnętrzarskie za granicą

Prawdziwe życie zaczyna się… w wielkim świecie. A przynajmniej w podróży! Bo w końcu wyjazd na zagraniczne targi meblowe to prawdziwa przygoda. Nie tylko logistyczna ? Na jakie wydarzenia warto zaglądać?

  • Salone del Mobile Milano – czyli targi meblowe w Milanie, to jedno z największych tego typu wydarzeń na świecie. Zdarza się, że ekspozycja liczy tu ponad 200 000 m2. Jeśli wyprzedzać trendy, to tylko tam. Więcej o wydarzeniu: https://www.salonemilano.it/
  • Stockholm Furniture & Light Fair – to największe skandynawskie wydarzenie meblarsko-wnętrzarskie. Obowiązkowy punkt na liście festiwali do odwiedzenia dla fanów stylu skandynawskiego. Więcej o wydarzeniu: https://www.stockholmfurniturelightfair.se/
  • IMM Cologne – to również ważne wydarzenie w targowym kalendarzu. W odróżnieniu od targów mediolańskich, tu trudno szukać atmosfery kreowania trendów. Wyraźne jest za to fachowe podejście do tematyki meblowej, zarówno ze strony producentów, jak i organizatorów. Więcej o targach: imm-cologne.com

Wybierasz się w przyszłym roku na targi wnętrzarskie? Daj nam znać! Bardzo możliwe, że się spotkamy ?

More about