Realizacja Republiki Architektury i stół okrągły OX od Miloni

Kolejnym studiem, które wykorzystało meble Miloni w swojej aranżacji, jest Republika Architektury z Sopotu. W jednym z urządzanych wnętrz projektanci wykorzystali nasz stół okrągły OX. Zapytaliśmy ich, co przesądziło o wyborze oraz jak ten właśnie model wpisał się w całość wnętrza. Zapraszamy do lektury!

Kilka słów o projekcie

Nie obejdzie się bez kilku słów wprowadzenia na temat tego projektu. Został on zlecony przez klienta, z którym Republika Architektury współpracuje już od jakiegoś czasu. Projektanci zostali poproszeni o zaproponowanie pomysłu na to wnętrze. Klient zaakceptował pomysł na przytulne, współczesne mieszkanie, lekko odwołujące się do klimatu mid-century. Zaproponował, aby wyposażyć je meblami polskich marek, i ten pomysł bardzo przypadł do gustu Studia Architektury. Projekt jest wspólnym dziełem całego zespołu.

Autorką wszystkich zdjęć wykorzystanych w artykule jest Marta Pawłowska. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie fotografii.

miloni realizacje
Stół OX w towarzystwie, fot. Marta Pawłowska

Wywiad z Republiką Architektury

Miloni: Jaka była główna idea przy projektowaniu wnętrz w tej realizacji?

Republika Architektury: Jest to mieszkanie na wynajem długoterminowy. To wymusza trochę inne podejście do projektu niż w przypadku, kiedy Inwestor ma być przyszłym użytkownikiem. Po pierwsze, wytyczne dotyczące stylu są znacznie bardziej ogólne, za to wytyczne dotyczące budżetu – konkretne. Po drugie, mieszkanie musi podobać się stosunkowo wielu osobom, ale jednocześnie nie powinno być odarte z indywidualnego charakteru.

Miloni: Jaką atmosferę chcieli Państwo osiągnąć?

Republika Architektury: Przyjęliśmy, że mieszkanie powinno mieć przede wszystkim domową atmosferę, być przytulne, a z kolei absolutnie nie powinno przypominać pokoju hotelowego czy mieszkań na wynajem krótkoterminowy. Ze względu na słabe doświetlenie mieszkania zadecydowaliśmy o utrzymaniu całości w jasnej, stonowanej kolorystyce.

miloni we wnętrzach
Ciepłe, domowe wnętrze – w takie idealnie wpisuje się nasz OX, fot. Marta Pawłowska

Miloni: Do jakiego stylu nawiązuje pomieszczenie?

Republika Architektury: Założyliśmy, że stylistyka będzie współczesna, ale delikatnie nawiązująca do klimatu mid-century – ze względu na to, że mieszkanie znajduje się w kamienicy.

Miloni: Jakie były główne założenia przy łączeniu mebli i materiałów?

Republika Architektury: Zależało nam na połączeniu mebli o lekko odmiennej stylistyce, tak by do siebie pasowały, ale nie stanowiły kompletu. Mają sprawiać wrażenie, jak gdyby pojawiały się w mieszkaniu stopniowo. Chcieliśmy uzyskać efekt „domowości”, a zazwyczaj rzeczy w domu pojawiają się właśnie stopniowo i pochodzą z różnych źródeł.

Miloni: Dlaczego wybrali Państwo akurat stół OX?

Republika Architektury: Szukaliśmy stołu okrągłego, a forma stołu OX jest bardzo uniwersalna. Świetnie odnajduje się zestawiona zarówno z nowoczesnymi krzesłami, jak i z bardziej tradycyjnymi – jak w naszym projekcie.

Co do kolorystyki zaś: naturalny dąb – to kolor drewna, który stosujemy w tym mieszkaniu. Mimo że poszczególne odcienie delikatnie różnią się między sobą (mamy winylową podłogę, laminat na zabudowie meblowej, drewno stołu), to całość jest harmonijna.

Może sam stół nie gra pierwszych skrzypiec w tym wnętrzu, to jednak stanowi jego uzupełnienie. Stół ma prostą, nowoczesną formę, ale dzięki obłemu wykończeniu nóg doskonale odnajduje się w towarzystwie giętych krzeseł w stylu thonetowskim.

realizacje miloni
To do nich dopasowywany był OX – wygodne krzesła w stylu thonetowskim, fot. Marta Pawłowska

Zaplanowaliśmy lokalizację stołu tak, by znalazł się możliwie blisko okna, aby posiłki można było jeść, ciesząc się bezpośrednim światłem dziennym. Jednocześnie, ze względów funkcjonalnych, stół musiał znaleźć się dość blisko kuchni.

miloni realizacje w wnętrzach
Stół jadalniany blisko kuchni, czyli prawdziwie funkcjonalne połączenie, fot. Marta Pawłowska

Miloni: Co było podstawą doboru dodatków do tego stołu?

Republika Architektury: W tym przypadku naszym pierwszym wyborem były krzesła, i to do nich dopasowywaliśmy stół. Oczywiście zależało nam, aby te dwa rodzaje mebli wzajemnie się uzupełniały.

projekt z miloni
Stół OX jest w tej aranżacji oświetlony szklaną kulą, fot. Marta Pawłowska

Stół jest oświetlony szklaną kulą, która zarówno rzuca światło sam blat, jak i doświetla całe pomieszczenie. Był to celowy zabieg, ponieważ mieszkanie nie jest zbyt jasne.

Strona internetowa Republiki Architektury: http://republikaarchitektury.pl/

Republika Architektury na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/republikaarchitektury/

Portfolio Marty Pawłowskiej: https://www.facebook.com/MPawlowskaFotografie/

Bohater aranżacji:

miloni realizacje wnętarskie
Stół OX zamówisz na stronie Miloni.

More about