Czyszczenie stołu z drewna

Dzień dobry!

Dziś mamy przyjemność zaprezentować Wam pierwszy wpis z nagraniem video. Rozkręcamy się pomału, więc naszego stolika – domownika przetestowaliśmy pod kątem higieny osobistej:)

Na pierwszy ogień poszło czyszczenie stołu z drewna i sposób usuwania prostych zabrudzeń. Stół nie protestował i po filmie wyglądał jakby nawet lubił takie zabiegi.

Ponieważ nazwa bloga zobowiązuje, zaprosiliśmy stół dębowy Frame produkcji MILONI. Skoro drewno
(i to dębowe!), to naturalnie – naturalnie wykończone olejowoskami.

Tu mała dygresja…

Metod wykończenia drewna jest wiele – napiszemy o nich nieco więcej w kolejnych postach, nawiązując m.in. do sposobów pielęgnacji blatów drewnianych. Naszą ulubioną techniką wykończenia drewna jest olejowanie, a ściślej rzecz biorąc olejowoskowanie, bo najczęściej to, co potocznie nazywamy olejem do drewna, jest mieszaniną olejów i wosków w różnych proporcjach. O tym, czemu właśnie olejowanie jest naszym faworytem, napiszemy szerzej niebawem, a Wy będziecie mogli się o tym przekonać czytając i oglądając kolejne wpisy. Tymczasem zapraszamy na film!

Czyszczenie stołu z drewna:

 

Dla tych, którzy po lekturze tego wpisu poczują lekki niedosyt, mamy dobrą wiadomość – kręcimy kolejne filmy! Przesłuchania stołu przestały przypominać dżentelmeńską rozmowę… W ruch poszły wszelkie możliwe brudy kuchenne, potem widelce, młotki, piły motorowe (prrrr! tu mnie trochę poniosło) – ale będzie się działo:)

Stay tuned!

12/06/2017

More about Mirek

Dodaj komentarz