Cześć – witamy na blogu Stoły Drewniane!

Kim jesteśmy?

Stoły Drewniane to oficjalny blog firmy MILONI. Stronę tę prowadzić będziemy razem: Mirek i Mateusz, obaj związani z MILONI – polskim producentem stołów drewnianych. Obaj jesteśmy pasjonatami drewna i wszystkiego, co z drewnem związane.

Mirosław Król MILONI - autor bloga Stoły DrewnianeMirek (kierownik sprzedaży w firmie MILONI) – na co dzień odpowiadam telefoniczne lub mailowo na pytania klientów dotyczące stołów, drewna, pielęgnacji. Oczywiście zajmuję się również bardziej przyziemnymi tematami, ale to właśnie codzienny kontakt z klientem (Wami) podsuwa mi tematy, które moim zdaniem warto dokładnie opisać i zilustrować na blogu. Po pracy lubię pracę w ogrodzie i podróże, szczególnie te do krainy kangurów:)

Mateusz Nowotnik MILONI - autor bloga Stoły DrewnianeMateusz (właściciel firmy MILONI) – poza codziennymi obowiązkami prowadzenia firmy, projektuję meble, wdrażam nowe rozwiązania techniczne i ustalam technologię produkcji. Jako nastolatek pomagałem w rodzinnej stolarni swojego ojca, po studiach pochłonęła mnie praca w korporacji z branży drzewnej. Chęć bycia niezależnym skłoniła mnie do założenia własnej firmy, która obecnie oferuje piękne i funkcjonalne meble – głównie stoły – klientom w kraju i za granicą. W czasie wolnym uciekam z wędką nad polskie rzeki w poszukiwaniu pstrągów.

Dlaczego powstał blog?

Codzienna praca z drewnem i kontakt z ludźmi poszukującymi stołów i mebli drewnianych uświadomił nam, że mimo setek stron i filmów dostępnych w internecie, wiedza o meblach drewnianych jest niewielka. Chcemy, żeby blog stolydrewniane.pl był miejscem, w którym znajdziecie szeroki zakres informacji o stołach i meblach z drewna.

Chcemy, żeby treści publikowane na blogu były dla was skarbnicą wiedzy o drewnie w Waszych domach. Liczymy na to, że Wy, Czytelnicy, także weźmiecie udział w tym przedsięwzięciu, pisząc do nas z pytaniami i prowadząc żywe dyskusje pod postami. Jeśli nie znajdziecie odpowiedzi na Wasze pytania w publikowanych postach, piszcie na adres kontakt@stolydrewniane.pl lub w komentarzach bezpośrednio pod postem.

To o czym będziemy pisać?

Chcemy tworzyć blog ekspercki. Taki, w którym będziemy opisywać wszystko, co dotyczy mebli drewnianych. Chcemy podzielić się wiedzą o gatunkach drewna, ich wadach i zaletach, o tym jak odróżnić meble drewniane od tych, które drewno mają głównie w nazwie.

Przedstawimy Wam sposoby jego zabezpieczania, właściwej pielęgnacji, konserwacji i renowacji. Opiszemy sposoby rozkładania stołów oraz sposoby doboru wielkości i typu stołu do wnętrza, w którym ma funkcjonować.

Będziemy zapraszać ekspertów do podzielenia się wiedzą z zakresu projektowania wnętrz, by pomóc tym z Was, którzy są na etapie urządzania swoich mieszkań i domów.

O czym w następnym wpisie?

Już teraz możemy zdradzić, że pracujemy nad postem, w którym Mirek przed kamerą wytłumaczy i pokaże, na czym polega właściwe czyszczenie i pielęgnacja stołów olejowanych.

Stay tuned!

26/05/2017

More about Mateusz & Mirek