Nogi do stołu. Jak mogą zmienić charakter mebla?

nogi do stołu

Stół to nie tylko blat. To także nogi, które wraz z oskrzynią mają moc nadawania mu niepowtarzalnego wyglądu. A ten może być różny. Od delikatnego, prostego, do finezyjnego i bardzo dekoracyjnego. Sprawdź, jak nogi do stołu mogą wpłynąć na charakter całego mebla!

Charakterne stoły

Nogi stołowe z powodzeniem mogą kreować styl wnętrza, w którym stół się znajduje. Na wygląd stołu wpływa nie tylko ich kolor, ale także materiał, z którego zostały wykonane. Do wyboru masz i drewniane nogi do stołu, i te bardziej nietypowe, czyli z metalu. Te ostatnie mogą być wykonane zarówno z odpowiednio giętej, spawanej i malowanej blachy stalowej, malowanego profilu aluminiowego lub szlachetnej szczotkowanej stali nierdzewnej.  Możliwości jest wiele, więc z łatwością dopasujesz mebel do swojego wnętrza – tak aby współgrał z jego estetyką, a nawet nadawał mu charakter.

Nogi nogom nierówne

Lubisz styl klasyczny? Co powiesz na dostojne, toczone drewniane nogi do stołu, będące głównym wyróżnikiem stołu DECO?

nogi stołowe
Stół DECO

Co ciekawe, nogi mogą być częścią blatu stołu, tworząc jego przedłużenie – jak w stole BLOX. Takie rozwiązanie trafi w gust miłośników prostych form.

nogi do stołu
Stół drewniany BLOX

Metalowe nogi pozwolą Ci na dopasowywanie mebla do własnych potrzeb estetycznych, gdyż w Miloni możemy pomalować je na dowolny kolor z palety RAL. Stoły ze stalowymi nogami to: LOFT, FLY oraz FRAME. Nogi tego ostatniego dostępne są także w wersji ze szczotkowanej stali nierdzewnej.

jakie nogi stołowe
Stół FRAMA

Małe przestrzenie i duża wygoda

Jeśli szukasz stołu pasującego do niewielkiej przestrzeni, w której na wagę złota jest każdy wolny centymetr powierzchni, zwróć uwagę na stoły z nogami o małym przekroju i jak najbardziej pionowym ustawieniu na krańcach blatu. W stołach AVANGARDE oraz FOX nogi zwężają się ku dołowi w dwóch płaszczyznach, dzięki czemu meble mają lekki wygląd i więcej miejsca na krzesła.

drewniane nogi stołowe
Stół AVANGARDE
nogi stołu a podłoga
Stół FOX

Oprócz zajmowanej przez stół powierzchni niezwykle ważna jest wspomniana przestrzeń na krzesła, czyli część użytkowa blatu. A na nią wpływają nogi stołu – ich wielkość i ułożenie. Dotyczy to nie tylko stołów prostokątnych, ale także okrągłych. Tu nogi powinny być tak ustawione, aby umożliwiały Ci zmieszczenie przy stole krzeseł przed rozłożeniem blatu i po tej „operacji”.

Zwróć uwagę na to, że nogi stołowe, jeśli są bardzo odsunięte na zewnątrz blatu, zmniejszają komfort osoby siedzącej od czoła stołu. Przy wyborze krzeseł pamiętaj, że te z płozami będą kolidować ze stołem, który ma nogi leżące poziomo na podłodze (jak stół FRAME). Żeby pomóc Ci dobrać idealny stół, przy każdym z modeli na naszej stronie internetowej zamieściliśmy grafikę, przedstawiającą liczbę krzeseł, jakie można przy danym meblu ustawić.

projekt nóg do stołu
Przykładowe ustawienie krzeseł – tu na wizualizacji przy stole FOX

Nogi stołu a kolor podłogi

Nogi mogą stanowić kontrast do koloru podłogi. Albo odwrotnie – być dobrane do jej barwy. Szczególne znaczenie ma to przy wyborze stołu z masywnymi nogami, takimi jak w stołach WILD czy BLOX. Rozwiązanie, na które się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie.

Jak to robimy w Miloni? Możemy pomóc Ci dobrać kolor drewna do próbki podłogi, którą nam dostarczysz. Jeśli zaś w Twoim wnętrzu jest już kolor przewodni, a Ty chcesz, by nogi od stołu z nim korespondowały – napisz do nas. Zarówno te stalowe, jak i drewniane możemy pomalować na wskazaną barwę.

nogi stołowe
Stół WILD

Praktyczne rozwiązania przede wszystkim

Aby chronić podłogę, wyposażyliśmy stoły Miloni w filce i stopki z regulacją wysokości (stół OX i LOFT) oraz ślizgi plastikowe (stół FRAME i FLY). Do stołu BLOX możesz zamówić rolki montowane w nogach, które ułatwiają jego przesuwanie. Do tego prawie wszystkie modele stołów (z wyjątkiem modeli LOFT i FLY) pozwalają na dobranie wysokości nóg, aby jak najlepiej dopasować go do Twoich wymagań. W końcu stół powinien odpowiadać i Twoim preferencjom, i potrzebom, a także mieścić się w przestrzeni.

Czy wiesz już, jaki stół to rozwiązanie dla Ciebie? Jeśli wciąż potrzebujesz rady przy doborze nóg, skontaktuj się z nami. Pomożemy!

More about