Konserwacja stołu drewnianego

Cześć!
Tym razem chcemy pokazać Wam na czym polega właściwa konserwacja stołów drewnianych wykończonych olejami lub olejowoskami. Żeby dobrze przedstawić proces, trzeba go pokazać. W tym celu nagraliśmy dla Was film instruktażowy, podczas którego pokażemy i szczegółowo omówimy kroki, jakie należy wykonać dla właściwego przeprowadzenia konserwacji stołu drewnianego.

Po co wykonuje się konserwację stołu drewnianego wykończonego olejami lub olejowoskami?

Trzeba pamiętać, że olej, wosk czy olejowosk to materiały naturalne i podczas codziennego użytkowania stołu są po prostu z niego wycierane. Należy więc systematycznie tę warstwę ochronną odświeżać. Możemy to porównać do systematycznej wymiany oleju w samochodzie. Można przez jakiś czas go nie wymieniać, ale pewnie w dłuższej perspektywie daleko się nie zajedzie. Podobnie jest ze stołami drewnianymi. Zaniedbanie wykonywania czynności konserwacyjnych prędzej czy później doprowadzi do uszkodzenia drewna i będzie powodem wykonania bardziej złożonych czynności, czyli renowacji stołu – ale o tym innym razem.

Czy wykonanie konserwacji stołu drewnianego jest trudne?

Tym, którzy nie mieli do czynienia z meblami olejowanymi lub tym, którzy nie czują się na siłach żeby samodzielnie je konserwować, chcemy pokazać że są to czynności bardzo proste i nie wymagające specjalistycznych umiejętności. Garść wiedzy przekazana w naszym nagraniu jest w zupełności wystarczająca by prawidłowo przeprowadzić konserwację drewnianych stołów, czy blatów kuchennych. Zapraszamy do oglądania i czekamy na wasze uwagi lub pytania.

Konserwacja stołu drewnianego

More about Mateusz

Dodaj komentarz