Warszawski showroom Miloni i Nobonobo

Salon stołów Warszawa

Pomysł stworzenia dedykowanej, bezkompromisowej przestrzeni dla mebli Miloni chodził za nami już od dawna. Rozważaliśmy kilka miejsc i koncepcji i po niezliczonych dyskusjach, kilku naprawdę niełatwych wyborach oraz długich przygotowaniach udało się – przedstawiamy wam wspólny showroom Miloni i zaprzyjaźnionej marki Nobonobo, który mieści się w Warszawie przy ulicy Dziekońskiego 1. Dlaczego właśnie tam? Wybór stolicy był oczywisty – tu dzieje się najwięcej, a i lokalizacja w centrum kraju jest możliwie dogodna dla wszystkich. To ważne, bo to dużo więcej niż salon meblowy, o czym zaraz napiszemy. Najpierw jednak wypada przedstawić naszego partnera.

nietypowy fotel
Zapraszamy do siadania.

Nas już znacie, a co z Nobonobo?

To niezwykle ciekawa marka, której siedziba mieści się w Łodygowicach. Założycieli firmy, Monikę Struską oraz Tomka Matejczyka połączyła pasja do personalizowanych mebli tapicerowanych najwyższej jakości. Zaczęli je więc tworzyć, skupiając się głównie na przepięknych sofach, które możecie dostosować do swoich upodobań. Tworzą także między innymi oryginalne łóżka, pufy, fotele czy stoliki kawowe. Od lat znamy się choćby z grupy Kolektywni zrzeszającej polskie marki rzemieślnicze, współpracujemy też z tymi samymi projektantami (choćby z Tomkiem Rygalikiem), nierzadko też polecamy się nawzajem naszym klientom. Kiedy więc okazało się, że mamy podobne pomysły na pokazanie naszych produktów, postanowiliśmy zadziałać razem.

Meble Nobonobo
Takie rzeczy tylko u Nobonobo

Możliwość pokazania mebli w odpowiedniej przestrzeni

Miejsca nie brakuje – mamy tu około 300 metrów kwadratowych, na których możemy pokazać najlepsze według nas owoce pracy polskich rzemieślników, choć mamy też kilka zagranicznych wyjątków (o tym później). To, co łączy te przedmioty, to pierwszorzędny design (w wielu wypadkach nagradzany w kraju i poza nim) oraz ręczne metody produkcji. Otwarte, nowoczesne i przestronne wnętrze, w którym główną rolę gra naturalne światło nadaje się do ich prezentacji idealnie. Jednocześnie jest to wymarzone miejsce do twórczych spotkań w towarzystwie doskonałego, niebanalnego wzornictwa.

Cała aranżacja pełna tak otwartych przestrzeni, jak i mniejszych pomieszczeń jest autorstwa naszej niezawodnej Magdy Nowotnik (duża część stołów Miloni to właśnie jej projekty). Jak sama mówiła w dniu otwarcia: „Nadrzędnym celem było stworzenie miejsca, w którym nasi klienci będą czuli się gościem niczym w naszym własnym domu, a dla architektów było to miejsce twórczych spotkań w towarzystwie doskonałego wzornictwa.” – możemy śmiało stwierdzić, że udało się to w 100 procentach.

Nie tylko dwie marki

Bardzo zależało nam na tym, aby showroom prezentował się naturalnie, dlatego znajdziecie w nim także mnóstwo ciekawego oświetlenia, akcesoriów i dodatków. Wybraliśmy je z oferty firm i osób, które dobrze znamy i chcemy pokazać. Pokrótce je przedstawimy poniżej.

Nie trzeba wiele przedmiotów, aby stworzyć niezwykłą przestrzeń.

Flexxica

Tworzą niebanalne, ale bardzo funkcjonalne oświetlenie biurowe oraz rozwiązania akustyczne. Operują wieloma stylami, ale wyraźnie widać, że ich specjalnością jest zdecydowany, wyrazisty design i pierwszorzędna jakość tak opraw, jak i wygłuszeń. Wiele nagród zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym potwierdza ich pozycję.

Embassy Interiors

To marka architektki Katarzyny Będzińskiej-Kowalczyk stworzona we współpracy z Nicholasem Scottem. Lampy są nie do pomylenia z żadnymi innymi – wyróżniają je ostre kształty połączone z tradycyjną metodą ręcznego dmuchania szkła.

Oryginalne pufy
Takich puf nie znajdziecie nigdzie indziej!

Maja Laptos

Maja działa w Gdańsku i tworzy tam ręcznie wyjątkowe poduszki, które zawsze potrafią nas zaskoczyć. Idealnie pasują więc do sof Nobonobo. Absolutnie niepowtarzalne i niezawodnie zwracające uwagę miękkie conversation-startery. 😊

Bonega Design

Nagrodzone w konkursie Red Dot rodzeństwo tworzy rzemieślniczo niezwykłe dodatki i wyposażenie wnętrz. Uwielbiają szlachetne materiały, które po odpowiedniej obróbce prezentują się nad wyraz efektownie i luksusowo.

Toulemonde

Wiedzieliśmy, że musimy mieć w salonie dywany, nie mogły być one jednak przypadkowe. Postawiliśmy na francuską markę Toulemonde z kilkudziesięcioletnią tradycją w ozdabianiu podłóg. Znani ze współpracy z najlepszymi projektantami, mają na koncie choćby dywany stworzone z Andrée Putmanem czy Hiltonem Mc Connico. Wyśmienite rzeczy!

Toczona

Widzicie te arcyciekawe wazony na zdjęciach? To właśnie dzieła Dominiki Khavro działającej jako Toczona. Każdy z nich jest niepowtarzalnie zdeformowany tuż po zdjęciu z tradycyjnego koła garncarskiego. Frapujące, urzekające, ale jednocześnie w pełni funkcjonalne.

Polski stół drewniany
Wazony Toczona nie do pomylenia z jakimikolwiek innymi!

Design i sztuka się przenikają

Dlatego nie mogliśmy odmówić sobie umieszczenia wspaniałych prac naszych ulubionych artystów. Obrazy to prawdziwa wisienka na torcie w przypadku urządzania wnętrza i nasz showroom nie jest tu wyjątkiem. Kogo możecie aktualnie zobaczyć w showroomie Miloni i Nobonobo?

Natalia Pawlus

Tworzy grafikę oraz rysunki, prowadzi pracownię grafiki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Brała udział w ponad 380 wystawach w kraju i za granicą, ale wciąż nie przestaje zaskakiwać.

Maciej Żukowski

Nie pomylisz jego dwóch obrazów ze sobą – każdy z nich jest absolutnie inny i niepowtarzalny. Oprócz malarstwa olejnego, zajmuje się również rzeźbą, projektowaniem graficznym i tworzeniem muzyki. Jego prace znajdziecie tylko i wyłącznie tutaj!

Luksusowe meble Warszawa
Staramy się zachować balans między przestrzenią a jej wypełnieniem.

Sala konferencyjna, muzyka, wystawy i spotkania

To miejsce ma żyć i to nie tylko dla nas! Już otwarcie pokazało, że w jednym miejscu można słuchać muzyki klasycznej na żywo, dyskutować o designie przy lampce wina i nawiązywać nowe kontakty, tak biznesowe, jak i czysto towarzyskie. Możecie spodziewać się, że będziemy gęsto zapełniać kalendarz wydarzeniami branżowymi i kulturalnymi, a często granica będzie się zacierać. Jest to także idealne miejsce do zorganizowania spotkań związanych z projektowaniem w inspirującym otoczeniu.

Salon stołów Warszawa
W takich warunkach można dyskutować o wnętrzach!

Odwiedź nas!

Po to właśnie jest showroom. Wpadnij pogadać o meblach, popytać o rozwiązania i poszukać czegoś dla siebie. Jeśli jesteś architektem, zabierz klienta, jeśli urządzasz mieszkanie lub dom, zaproś architekta. Nasz zespół nie tylko poczęstuje Cię wyśmienitą kawą, ale przede wszystkim odpowie na najbardziej dociekliwe pytania dotyczące stołów Miloni, mebi Nobonobo i wszystkich niezwykłych przedmiotów, które przygotowaliśmy. Współpracując, możemy stworzyć naprawdę piękne rzeczy, albo zwyczajnie miło i konstruktywnie spędzić czas!

More about