Trendy w meblarstwie na rok 2020. Czego możemy się spodziewać?

modne meble 2020

Jakie wnętrza będą w modzie w 2020? Już spieszymy z odpowiedzią! Wyciągnęliśmy esencję z trendów zauważalnych na branżowych targach i we wnętrzarskich czasopismach. Sprawdź je i wprowadź do własnego mieszkania w całości lub detalach (to wystarczy!), jeśli chcesz, by Twoje wnętrze było w przyszłym roku „na czasie”.

Branża wnętrzarska bardzo szybko się rozwija, a trendy wciąż się zmieniają – to oczywiste. Część elementów utrzymuje się przez kilka sezonów, ale każdy rok ma swoje charakterystyczne, wiodące motywy. Na targach Salone del Mobile w Mediolanie zauważalne były pewne tendencje, które powtarzały się u wielu wystawców. Gdy zastosujesz je u siebie w domu, możesz mieć pewność, że odświeżysz swoje wnętrza i nadasz im nowoczesny i modny wygląd.

Co będzie modne we wnętrzach w 2020?

Kierunków, w których rozwija się sztuka aranżacji wnętrz, jest wiele, ale jako te najbardziej charakterystyczne dla 2020 roku można wymienić:

  • wykorzystywanie materiałów naturalnych – głównie drewna i kamienia,
  • odważne kolory i wzory nawiązujące do natury,
  • funkcjonalność rozwiązań zastosowanych w mieszkaniu – to nigdy nie wyjdzie z mody.
wnętrza 2020
Stół Avangarde na zdjęciu Michała Mutora

Jak odświeżyć mieszkanie w 2020? 4 najlepsze sposoby

Aby wprowadzić do swojego mieszkania modne rozwiązania, nie musisz od razu przeprowadzać generalnego remontu czy zupełnie wymieniać mebli. Wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się temu, co już masz, i wprowadzisz drobne zmiany, kierując się wskazówkami trendowymi. Twoje wnętrza zyskają wtedy nowy, świeży wygląd, a Ty poczujesz się w nich zupełnie inaczej. Poniżej przestawiamy cztery najmodniejsze rozwiązania w 2020 roku.

1. Wykorzystaj naturalne materiały

Powrót do naturalnych materiałów zauważalny jest już od kilku sezonów. Drewno pojawia się zarówno w postaci większych mebli (stoliki kawowe, krzesła drewniane), jak i w mniejszych elementach dekoracyjnych, takich jak ramy luster, drewniane wieszaki czy półki.

Moda na naturalne drewno pojawiła się jakiś czas temu i przewija się również w prognozach na przyszły rok. Dlatego w 2020 warto postawić na trwałe modele wykonane z naturalnego drewna litego – i cieszyć się nimi przez długie lata. Dobra jakość takiego materiału da Ci pewność, że meble przetrwają wiele sezonów.

modne wnętrza 2020
W 2020 roku naturalne materiały, takie jak drewno, będą modnym rozwiązaniem (na zdjęciu stół dębowy AVANGARDE)

2. Zadbaj o kolor!

Jeśli chodzi o barwy, modne w 2020 roku będą kolory ziemi. W końcu naturalne materiały wymagają odcieni z bliskiej sobie palety barw! Spodziewaj się czerwieni, ale nie jaskrawej, tylko raczej przydymionej, przypominającej żyzne czerwonoziemy. Uzupełnisz ją koralem, odcieniami brzoskwini lub pomarańczem wpadającym w tony terakoty. Jeśli żółty, to musztardowy, jeśli zieleń, to bujna i ciemna, jeśli błękit, to w kolorze nieba: albo jasnego, albo tego chwilę przed burzą.

To wszystko sprawia, że meble z naturalnego drewna, nawet jeśli są z natury neutralne, warto urozmaicić barwnymi elementami.

trendy wnętrza 2020
Stół OX w towarzystwie barwnej komody na zdjęciu Marty Pawłowskiej

3. Postaw na funkcjonalną przestrzeń

Kolejnym trendem na 2020 rok są wielofunkcyjne rozwiązania w postaci modułowych mebli i sprzętów, które, oprócz swojej podstawowej funkcji, posiadają również inne zastosowania.

Modułowość mebli to doskonały sposób, aby zyskać przestrzeń i dzięki minimalizacji elementów w domu zyskać czyste i funkcjonalne wnętrze.

Przykładem funkcjonalnego drewnianego mebla do modnego wnętrza jest dębowy stół FOX, który dzięki swojemu minimalistycznemu wykończeniu, perfekcyjnej konstrukcji i praktyczności (stół można rozłożyć o ukrytą pod blatem wkładkę, co pozwoli na swobodne przyjęcie większej liczby gości) z pewnością wpasuje się w nasze wnętrza.

wystrój wnętrz 2020
Rozkładany stół okrągły FOX

4. Nie bój się geometryzacji kształtów

W modnym mieszkaniu w 2020 roku nie możesz pominąć mebli z zaokrąglonymi krawędziami czy o kształcie wykorzystującym linie proste. Połączenie okrągłego drewnianego blatu stolika FOX z geometrycznymi dodatkami (np. dywanem takim jak na zdjęciu), pozwoli wykorzystać ten trend, a przy tym uzyskać harmonię we wnętrzu i uporządkować przestrzeń.

modne mieszkanie 2020
Okrągły stół FOX i kontrastowy dywan w zygzaki –
prawdziwie geometryczne połączenie!

Wnętrzarski rok 2020 zapowiada się bardzo ciekawie. Wystarczy drobna zmiana, aby odświeżyć wnętrze, a inspiracji na nadchodzący rok jest bardzo wiele. Którą z nich wykorzystasz? Daj nam znać!

PS Stolik na zdjęciu głównym to również FOX :)

More about