Jak udekorować stół na Wielkanoc?

jak nakryć stół na wielkanoc

Wielkanoc to niezwykłe święta. Wiosenna atmosfera, budzące się do życia rośliny i wyjątkowy zapach potraw, które przyciągają wszystkich do wspólnego stołu… A tego wszystkiego dopełniają tematyczne dekoracje wielkanocne. I to właśnie o nich dziś piszemy. Jak udekorować wielkanocny stół, by wprowadzić do domu świąteczną atmosferę?

Wielkanocne trendy w 2020 roku

Rok 2020 to triumf współczesnej klasyki. Połączenie tradycyjnych dekoracji wielkanocnych z elementami o mocnej, intensywnej kolorystyce, to motywy, które będą dominować na świątecznych stołach. Wyraziste akcenty kolorystyczne w barwach fioletu, fuksji, błękitów, burgundu czy intensywnego malinowego różu dobrze komponują się z naturalnymi dodatkami.

Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest

Styl EKO, który jest kolejnym ważnym trendem już od kilku lat, ma należne sobie miejsce i w 2020. Na wielkanocnym stole znajduje odzwierciedlenie w wykorzystaniu dekoracji z naturalnych, świeżych kwiatów. Możesz sięgnąć po hiacynty, żonkile czy tulipany.

Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest

Bez dodatków wielkanocny stół się nie obejdzie. Zając, jajka, baranek, świeczniki i świece to elementy, bez jakich ciężko wyobrazić sobie dekorację stołu. Warto też trochę więcej czasu poświęcić na dekoracyjne składanie serwetek. Poniżej znajdziesz prostu sposób na to, jak z serwety zrobić wielkanocnego zajączka.

Pisanki w roli głównej – zrób to sam(a)

Tradycyjne malowanie jajek…

Pisanki warto udekorować samodzielnie. Masz do wyboru klasyczne barwienie jajek farbami lub bibułą, albo naturalnymi sposobami – na przykład łupinami z cebuli, wywarem z buraczków, pokrzywy czy też woskowaniem wzorów. Zobacz, jak to zrobić:

…i zupełnie nowoczesne sposoby

Technika decoupage zastosowana do barwienia jajek i pisanek? Jak najbardziej! Dzięki niej można uzyskać kwiatowe i muzyczne wzory (na przykład nuty), odbicie treści gazet.

W 2020 roku nikogo nie zdziwią (za to zachwycą!) pisanki oklejone koronką lub mchem – chrobotkiem dekoracyjnym. Te ostatni, naturalny sposób oklejenia będzie dobrze prezentował się w aranżacjach w stylu EKO.

Źródło: Pinterest

*

A Ty – jakie dekoracje na wielkanocny stół przygotowujesz? Daj nam znać w komentarzu!

More about