#MANUrealizacja MANUstudio i stół do jadalni FRAME od Miloni

drewniany stół dębowy frame od miloni

Na blogu stylodrewniane.pl rozpoczynamy nowy cykl! Dzielimy się wywiadami, które przeprowadziliśmy ze studiami wykorzystującymi meble Miloni w swoich realizacjach. Jako pierwsze przedstawiamy MANUstudio, które do projektu wnętrza wprowadziło nasz stół drewniany FRAME.

Jaka naczelna myśl przyświecała przy planowaniu tej jadalni? Dlaczego projektanci postawili akurat na FRAME? Jak zespolili go z pozostałymi elementami wnętrza? O to zapytaliśmy MANUstudio. Nim jednak przejdziemy do wywiadu, powiemy nieco więcej o projekcie.

Kilka słów o projekcie

Dom powstał w Porosłach pod Białymstokiem i ma ok. 150 m2 powierzchni użytkowej. Dwie główne wytyczne co do projektu, jakie MANUstudio dostało od klientów: pierwsza – styl nowoczesny z elementami stylu klasycznego. Druga – dominacja koloru białego, który miał być podstawą całego domu, przełamaną odcieniami szarości, akcentami czerni oraz bielonym jasnym drewnem dębowym. Ponadto projektanci otrzymali dokładne wytyczne co do wszystkich pomieszczeń.

MANUstudio pracowało nad projektem w następującym składzie:

  • Anna Paszkiewicz-Trojniel oraz Kamil P. Trojniel, właściciele pracowni MANUstudio, zajmowali się kontaktem z inwestorami, koncepcją projektu, doborem materiałów,
  • Kamil P. Trojniel z pomocą Beaty Pawluk opracowali rysunki techniczne z zestawieniem materiałów,
  • Beata Pawluk zajęła się wykonaniem wizualizacji projektu.
Połączona z kuchnią jadalnia w pełnej okazałości, fot. Radek Kamiński

Wywiad z MANUstudio

Miloni: Jaka była główna idea przy projektowaniu jadalni w tej #MANUrealizacji?

MANUstudio: W jadalni mieliśmy wpasować stół o minimalistycznej formie bez funkcji rozkładania, który pomieści cztery osoby. Stół miał służyć głównie mieszkańcom domu i pełnić funkcję centrum, w którym – podczas wspólnego spożywania posiłków przez domowników – umacniają się więzi rodzinne.

Przestrzeń jadalniana nawiązuje do stylu nowoczesnego, przełamanego elementami klasycznymi. Stąd wykorzystanie minimalistycznego stołu z drewnianym dębowym blatem oraz lamp z kloszem, który od zewnątrz prezentuje się minimalistycznie i subtelnie, a wewnątrz charakteryzuje się ornamentowymi, klasycznymi stiukami. W efekcie całe bogactwo tych lamp i klasyczne nawiązanie jest możliwe do zauważenia dopiero wtedy, gdy ktoś usiądzie przy stole.

Miloni: Dlaczego wybrali Państwo akurat stół FRAME?

MANUstudio: Ze względu na dość dużą ilość wolnej przestrzeni wokół stołu wiedzieliśmy, że to nie może być ani stół delikatny, na cienkich nogach, ani zbyt masywny. Dlatego wybór padł na stół FRAME, który charakteryzuje się masywnym dębowym blatem, a przez zastosowanie metalowych nóg w całościowym odczuciu nie jest to stół ciężki.

Zdecydowaliśmy się na zastosowanie białych nóg stołu ze względu na dominację we wnętrzu właśnie tej barwy. Dzięki temu nogi stołu wtapiają się w całe otoczenie i ma się wrażenie, że blat lewituje nad podłogą. Jasny kolor blatu – dąb bielony – nawiązuje do kolorystyki drewnianej podłogi w części salonu oraz schodów. Sam odcień jasnego drewna był jedną z głównych wytycznych inwestorów.

Okno w przestrzeni jadalni oraz fakt, że stół nie będzie rozkładany, narzuciły nam ustawienie stołu prostopadle do okna. Każdy z domowników, siedząc przy stole, może swobodnie obserwować, co dzieje się na zewnątrz domu.

Miloni: Co było podstawą doboru dodatków do tego stołu?

MANUstudio: Podstawą doboru krzeseł była przede wszystkim ich wygoda oraz materiał, z którego miały być wykonane, czyli grafitowa naturalna skóra, nawiązująca do materiału sofy. Musiało to być także krzesło przetestowane przez inwestorów. Jeśli chodzi o grafitowe maty z filcu, to już była inwencja Pani domu.

Miloni: Czym kierowali się Państwo przy doborze oświetlenia stołu?

MANUstudio: Tak jak wcześniej wspominaliśmy, głównym kryterium doboru oświetlenia stołu były wytyczne inwestorów do projektu – styl nowoczesny z elementami klasycznymi, dominacja bieli przełamana czernią. Od razu wiedzieliśmy, że zastosujemy te lampy, które łączą ze sobą nowoczesność, minimalizm i klasykę. Tylko nie wiedzieliśmy od razu, czy to będzie wersja z białym kloszem czy czarnym, jak to zostało ostatecznie wybrane. Pozostało nam tylko dobranie do tych lamp odpowiedniego stołu i całej przestrzeni.

MANUstudio na Facebooku: facebook.com/manustudiopl
Strona WWW MANUstudio: artstudio.bialystok.pl

Bohater aranżacji:

Dębowy stół do jadalni FRAME zamówisz na stronie miloni.pl

More about