Realizacja She-Art Aranżacja Wnętrz Anna Łuksza i stół dębowy AVANGARDE od Miloni

wywiad z anną łukszą

Przedstawiamy kolejny wywiad z naszego cyklu. Tym razem rozmawiamy z mgr inż. arch. Anną Łukszą z She-Art o mieszkaniu w Białymstoku, wnętrzu o powierzchni 87 m2. Autorem zdjęć jest Tomek Markowski z Fotomaterii, któremu serdecznie dziękujemy za udostępnienie fotografii.

Wywiad z mgr inż. arch. Anną Łukszą z She-Art

Miloni: Jaka była gówna idea przy projektowaniu tego mieszkania? Co stanowiło inspirację?

Anna Łuksza: Inspiracją do stworzenia wnętrza tego mieszkania były słowa „Im mniej, tym lepiej”. Wnętrze miało być nowoczesne, minimalistyczne, jasne i funkcjonalne, z możliwością pojawienia się elementów klasycznych.

Jaki klimat wnętrz chciała Pani uzyskać?

Wyżej wymieniony minimalizm i funkcjonalność wnętrza były podstawowymi założeniami przy tworzeniu tego mieszkania. Prostota oraz lekkość miały stać się tłem dla pięknych mebli, między innymi dla stołu Avangarde z firmy Miloni.

Co było szczególnym wyzwaniem przy tym projekcie?

Wyzwaniem było zaprojektowanie mebli, które wkomponują się we wnętrze i będą ponadczasowe w swojej formie. Jednocześnie staną się tłem dla pozostałych elementów wystroju.

Dlaczego wybrała Pani stół AVANGARDE?

Elementami nawiązującymi do klasyki są tapety, które pojawią się w salonie, na ścianie TV w postaci pasów oraz na ścianie ze stołem – w postaci elementów kwiatowych. Z tego też powodu wybrałam stół Avangarde. Jego prosta forma, z pięknymi klasycznymi elementami, sprawiła, że idealnie wkomponował się we wnętrze. Dodatkową zaletą tego stołu jest fakt, że ma ona dużą powierzchnię użytkową po rozłożeniu i nie posiada żadnej dodatkowej podpory. Na tym zależało Inwestorom.

Dlaczego wybór padł akurat na ten kolor drewna?

Dominującym elementem tego wnętrza jest drewno w postaci naturalnego dębu. Pojawia się na podłodze w postaci finish deski dębowej czy też w meblach w postaci naturalnej okleiny dębowej flader. Dlatego też, aby zachować ciągłość, wybór padł na kolor naturalnego dębu.

Czym kierowała się Pani przy doborze krzeseł do stołu?

Kolorystyka mieszkania to przede wszystkim jasne beże, szarości oraz biel. Kolory te pojawiają się na ścianach, w płytkach oraz w meblach. Dlatego krzesła do stołu miały pasować do pozostałych elementów i miały stać się tłem dla stołu.

Co stoi za wyborem oświetlenia stołu?

Przy tak minimalistycznym wnętrzu oświetlenie nad stół też musiało mieć bardzo prostą formę. Bardzo długo szukałam czegoś, co będzie w swojej formie proste, delikatne i nieprzytłaczające. W końcu wybór padł na szklane abażury z przezroczystego szkła, w którym każdy klosz ma inną formę. Idealne.

Jak na finalny wygląd mieszkania zareagowali właściciele?

Finał tej współpracy jest taki, że Inwestorzy bardzo dobrze czują się w swoim nowy mieszkaniu, a ja jestem zachwycona i szczęśliwa tym, jaki jest efekt końcowy naszej wspólnej pracy, czyli Architekta i Inwestora.

Anna Łuksza na Facebooku: www.facebook.com/sheartannaluksza/ i Instagramie: www.instagram.com/sheartannaluksza/

Autorem zdjęć jest Tomek Markowski z Fotomaterii. Można go znaleźć na Instagramie: www.instagram.com/tomek.markowski.fotomateria/

Bohaterem tej aranżacji jest stół AVANGARDE:

More about