Wspólnie z Tomkiem Rygalikiem znów zdobyliśmy nagrodę Must Have!

Tomasz Rygalik

Jak widać, ten duet świetnie się sprawdza! Uwielbiamy pracować z projektantami – zapewniają oni świeże spojrzenie na meble i korzystają z naszej technologii w sposób, który nie przyszedłby nam do głowy. Każde takie spotkanie jest odświeżające i niezwykle rozwijające dla obu stron. Z Tomkiem pracowaliśmy już wcześniej, więc wiedzieliśmy, że powstanie z tego coś niezwykłego – ostatnim razem zaprojektował on stół TUO, który nie tylko wszedł do kanonu naszej oferty, ale też zasłużył na nagrodę Must Have na gali Łódź Design Festival w 2021 roku. Tym razem po dwuletniej przerwie serca jurorów zdobył stół MOA i musimy przyznać, że cieszymy się niezmiernie – to nie tylko świetna reklama w najlepszym znaczeniu tego słowa, ale przede wszystkim potwierdzenie, że Miloni nie zbacza ze swojej ścieżki tworzenia pięknych i trwałych mebli. Czym właściwie jest nagroda Must Have i kto ją przyznaje?

Łódź Design Festival
Świetny pomysły prezentacji konkursowych przedmiotów

Łódź Design Festival to klasa sama w sobie

Tytułowy plebiscyt jest organizowany od roku 2011 przez Łódź Design Festival, który z kolei odbywa się od 2007 roku. Od tego czasu przewinęło się przez niego grubo ponad pół miliona odwiedzających, którzy uczestniczyli w setkach wydarzeń. Festiwal ma na celu wspieranie rozwoju polskiego designu i rzemiosła (nic dziwnego, że jest dla nas tak ważny) poprzez wymianę doświadczeń i skupianie najważniejszych osób w branży. Co jednak ważne, mile widziani są wszyscy, niezależnie od tego, czy zajmują się zawodowo designem i jak bardzo są nim zainteresowani.

Łódź Design Festival
No i oczywiście nasz stół Moa

Rozwój, perspektywy, możliwości

Tu nikt nie ogląda się za siebie – priorytetem są aktualne trendy i przyszłość, a tegoroczna edycja była tego doskonałym przykładem, gdyż odbywała się pod hasłem FUTURE PERFECT. 10 dni warsztatów, wystaw, prelekcji i innych niezliczonych atrakcji było intensywnym przeżyciem, a Łódź Art Center działa cały rok przy szeregu innych wydarzeń. Skąd oni mają na to energię? Nie wiemy, ale zachęcamy do korzystania!

Łódź Design Festival
Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na festival designu

Czym właściwie jest nagroda Must Have?

To wyróżnienie w ramach gali mającej na celu wspieranie polskiego designu. Zdecydowanie nie ma w kraju bardziej medialnej imprezy branżowej, a nagroda jest rozpoznawalna nie tylko (jak to często bywa) wśród autorów, ale także wśród konsumentów. A o to przecież chodzi – aby zespół ekspercki, który wyłania laureatów, dzielił się swoją wiedzą z nabywcami. Must Have mogą otrzymać przedmioty powstałe w wyniku współpracy między producentem oraz projektantem, pasujemy więc tam idealnie.

Spośród 400 zgłoszonych produktów 80 otrzymało statuetkę i nie były to wyłącznie meble – konkurowaliśmy choćby z butami, kosmetykami, ubraniami, zastawami, a nawet… książką! Uważamy, że taka formuła sprzyja poszerzaniu horyzontów i jest świetną okazją do znalezienia inspiracji. A do tego wszystkie te piękne przedmioty rozstawiono w pofabrycznej hali, gdzie odbywało się wydarzenie, utworzono więc niejako przy okazji prawdziwie zjawiskową wystawę.

Zrobiliśmy ładny stół

I to wystarczyło. Brzmi prosto, prawda? Jednak stół MOA autorstwa Tomka Rygalika daleki jest od banalności. Wyróżnia go pozornie prosty zabieg, jakim jest przesunięcie nóg z rogów na środek każdego boku. To oczywiście od razu nadaje całości awangardowej prezencji, ale prawdziwą sztuką było takie zaprojektowanie mebla, aby był on przy tym stabilny, wygodny i ustawny. Tomek wykończył wszystko swoim znakiem rozpoznawczym, czyli miękkimi liniami i mistrzowsko wkomponował w środek korespondujące kształtem mediaporty. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie tym stołem wyrażają często właściciele miejsc pracy, którzy nie chcą ograniczać się do typowych i zachowawczych mebli biurowych.

Stół Milono Moa

Wszystko to oczywiście połączyliśmy z naszą jakością wykonania i pierwszorzędnym drewnem, dzięki czemu MOA nie tylko wygląda solidnie, ale będzie służyć wielu pokoleniom użytkowników. Mamy nadzieję, że będą oni odwiedzać kolejne edycje Łódź Design Festival, a my nie możemy doczekać się przyszłorocznej. Jak myślicie, złapiemy kolejną statuetkę do kolekcji?

Zdjęcia: Marta Strzelczyk i Marcin Korbus

Nagroda Must Have
Do zobaczenia w przyszłym roku!

More about