Dlaczego stoły drewniane?

Dlaczego stoły drewniane?

Bo stół to najważniejszy i niezbędny mebel w domu. Przy nim spotykamy się z rodziną, przy nim gramy, uczymy się, biesiadujemy i prowadzimy bardziej lub mniej ważne rozmowy. Do stołu zapraszamy gości i na nim stawiamy to, co mamy najlepszego ;) Przy stole toczy się nasza codzienność, nieodzowny jest też w święta. Dlatego ważne, żeby był wygodny, solidny i reprezentacyjny.

Stół okrągły OX firmy MILONI
źródło: miloni.pl / Stół okrągły OX

Dlaczego drewniane?

Drewno jest obecne w życiu ludzi od zawsze. Służyło do budowania domów i tworzenia przedmiotów. Od zarania dziejów powstawały z niego narzędzia, naczynia i meble.

Dzisiaj drewno, w swojej pierwotnej postaci, nie jest już tak szeroko używane. Gonitwa za „szybciej – prościej – taniej” doprowadziła do powstania całej gamy produktów drewnopochodnych i drewnopodobnych. Sęk w tym, że sęków w nich brak :) i mało drewna w drewnie…

Masowa produkcja identycznych, w 100% powtarzalnych elementów, w przypadku drewna jest po prostu niemożliwa.

Deski dębowe MILONI
źródło: miloni.pl / Deski dębowe

Na naszym blogu chcemy pokazać, że poza głównym nurtem produkcji mebli, w tym stołów, jest alternatywa. Jest nią solidna stolarska robota, której podstawy teoretyczne nie zmieniły się od dziesięcioleci. Zmieniły się natomiast narzędzia i technologie, którymi drewno można dziś kształtować. Zmieniło się również wzornictwo, chociaż ono, podobnie jak moda, falami wraca do epok minionych.

Dlaczego stoły drewniane?

Obróbka drewna to szczególne rzemiosło, wymaga skupienia nad szlachetnym i niejednorodnym materiałem, wymaga pracy ludzkich rąk. Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, bo nie ma dwóch takich samych drzew – każde rośnie w innym miejscu, w trochę innych warunkach, a jego historia może sięgać nawet kilkuset lat! Wybierając stoły drewniane możemy mieć pewność, że nikt nie ma dokładnie takiego samego egzemplarza.

W dodatku, drewno z powodzeniem można łączyć z innymi materiałami – szkłem czy metalem. A gdy dodać do tego całą gamę kolorów, którymi można barwić drewno, dostajemy nieskończenie wiele możliwości kreowania wyglądu mebli.
To połączenie unikalności drewna i emocji towarzyszących domownikom podczas wielu godzin spędzonych przy stole sprawia, że mebel, jakim jest stół drewniany, staje się domownikiem, częścią rodziny, koniecznym elementem każdego domu. Warto zatem tego domownika poznać od podszewki. Odkryć jego zalety i wady, po prostu wiedzieć kogo mamy w domu i czego można się po nim spodziewać (nie martwcie się nie będzie to blog familijny;).

W kolejnych odcinkach będziemy testować drewnianego jegomościa STÓŁ. Pokażemy kilka filmików z przesłuchań. Zaczniemy od czyszczenia blatu.

Zapraszam do lektury kolejnego wpisu, już niebawem!

Stół okrągły OX i tapicerowane krzesła AVANGARDE firmy MILONI
źródło: miloni.pl / Stół okrągły OX i krzesła AVANGARDE

01/06/2017

More about Mateusz