Czasopisma o wystroju wnętrz i meblach. Co czytać, by być na bieżąco?

czasopisma o wnętrzach

Co możesz zyskać, czytając czasopisma wnętrzarskie? Porady, informacje o technologiach oraz zastosowaniu mebli i dodatków we współczesnych aranżacjach. Dzięki nim poznasz trendy materiałowe i produktowe. Będziesz na bieżąco z dokonaniami ekspertów w branży projektowej i wykończeniowej.

Właśnie dlatego przygotowaliśmy zestawienie czasopism o wystroju wnętrz i meblach, które warto czytać.

Dlaczego, aranżując swoje wnętrza, warto posiłkować się czasopismami o wystroju wnętrz?

Dzięki czasopismom będziesz na bieżąco z produktami. Jeśli jesteś laikiem, a planujesz reorganizację własnej przestrzeni, czasopisma pomogą Ci przedstawić projektantowi i wykonawcy, czego właściwie oczekujesz. Do tego prześledzisz trendy i oferty z branży wnętrz, designu oraz mebli. Wreszcie czasopisma mogą nakierować Cię na markę, w której zamówisz wymarzony produkt.

Jakie czasopisma meblarskie i wnętrzarskie wybrać, aby być na bieżąco z trendami?

Wymieniamy je w porządku alfabetycznym.

Biznes Meble

Jako jedyny na rynku, łączy producentów z produktami i pokazuje proces powstawania mebli, technologie, metody wykonania. Opisywane są tu fabryki oraz ich właściciele. Polskie realia w meblarstwie i polskim designie zostają ukazane w odniesieniu do światowych pozycji.

Czas Na Wnętrze

Kreuje trendy we wnętrzach, pokazując setki inspirujących pomysłów do aranżacji przestrzeni życia człowieka. Jest dostępny online i w formie drukowanej. Udostępnia także inspirujący vlog.

Designalive

To magazyn i portal łączący w sobie tematy z dziedziny designu, architektury, mody, sztuki, stylu życia oraz miejsc, wydarzeń, ludzi, rzeczy fotografii i filmu.

Dobre Wnętrze

Magazyn wydaje teksty wypełnione nowinkami ze świata projektowego i wykończeniowego. W jego artykułach zawarte sąinformacje o targach i omawiane bieżące trendy we wnętrzarstwie, na przykład styl polski i włoski, beton w lofcie czy styl boho. Czasopismo ukazuje też nowe rozwiązania, chociażby ideę smart home, nowe kolekcje szkła marki Krosno czy ceramikę naśladującą tkaniny. Poleca produkty i materiały nagradzane w corocznym konkursie Dobry Design, oceniane przez jury złożone z najlepszych projektantów w Polsce.

Dom & Wnętrze

W artykułach poruszane są tematy z zakresu wnętrz, architektury, designu, dekoracji, sztuki i stylu życia, przedstawiane innowacyjne realizacje i relacje z targów. Czasopismo opisuje współczesne meble, produkty. Można tu znaleźć inspirację wprost z projektów słynnego projektanta przemysłowego Karima Rashida. Są i rozwiązania nieszablonowe, na przykład przeniesienie stylu Versace do wnętrza. Jeśli chcesz poznać światowych projektantów wnętrz i ich dokonania przefiltrowane przez polską wrażliwość, to czasopismo jest dla Ciebie.

Elle Decoration

Aranżacje i trendy wykończeniowe oraz meblarskie z rynku zagranicznego – to najważniejsze tematy poruszane przez redakcję tego magazynu. Nie zapomina także o polskich twórcach – w jubileuszowym numerze na 20-lecie „Elle” poświęcił im artykuł. My również w najbliższym czasie planujemy przygotowanie zestawienia najlepszych – naszym zdaniem – polskich projektantów.

Label

Przyciąga użytkowników kreatywnymi artykułami w dwujęzycznej formule – polskiej i angielskiej. W magazynie znajdują się najważniejsze aktualności ze świata wnętrz, designu, kultury, sztuki i przedmiotów codziennego użytku.

Megazif

To wnętrzarski magazyn internetowy. Jego twórcy – poza tym, że śledzą wnętrzarskie trendy – patronują wydarzeniom wnętrzarskimi (tu znajdziesz kalendarz). Promują także młode talenty w ramach akcji Młode Wilki MAGAZIF.

Weranda

Czasopismo przedstawia najpiękniejsze polskie domy, rezydencje, ogrody i sztukę. Jak piszą jego twórcy, „jest dla wszystkich, którzy cenią piękne życie w pięknym otoczeniu”. Stawiają raczej na sielskie rozwiązania oraz dużą dawkę treści lifestyle.

*

Psst! Liczymy, że blog Miloni staje się dla Ciebie źródłem inspiracji równym magazynom, które wymieniliśmy ? Daj znać w komentarzu, o czym chcesz u nas czytać!

More about