Nowoczesne drewniane stoły rozkładane

Stoły rozkładane

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.


Stoły rozkładane – zupełnie nowy wymiar

Drewniane stoły rozkładane to meble bardzo popularne wśród osób, które cenią funkcjonalność i oszczędność miejsca, a jednocześnie lubią przyjmować gości. Stół rozkładany jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy metraż mieszkania nie pozwala na umieszczenie pełnowymiarowego stołu w jadalni czy w kuchni. Nowoczesne stoły rozkładane na co dzień nie zajmują bowiem wiele miejsca, a gdy trzeba zmieniają swoje wymiary tak, by zapewnić zarówno gospodarzom, jak i gościom wygodę podczas spotkania i wspólnego spożywania posiłków. Walory tych mebli ceniono już w starożytności, ale dopiero w XX w. pojawiły się możliwości produkcyjne i rozkładane stoły drewniane zyskały popularność.

Stół się rozkłada – problemy znikają

Analizując powody rosnącej popularności stołów rozkładanych na polskim rynku, nie można nie wspomnieć o ich praktycznej stronie. Użytkownikom imponuje przede wszystkim to, że w dowolnej chwili mogą rozłożyć stół i zwiększyć powierzchnię jego blatu, zyskując mebel, który sprawdzi się w wielu przypadkach. Rodzinne przyjęcie czy wieczór ze znajomymi przestają przysparzać problemów. Znikają dylematy z gatunku: Czy uda nam się usadowić wszystkich gości przy jednym stole? Jak sprawić, by dla nikogo nie zabrakło miejsca i każdy siedział wygodnie? Dzięki nowoczesnym stołom rozkładanym z oferty MILONI o tych problemach można już na zawsze zapomnieć.

Wygoda rozkładania

Większość stołów MILONI można zamówić w wersji rozkładanej. Nasze stoły rozkładane drewniane są najwyższej jakości ponieważ do ich produkcji wykorzystujemy systemy rozkładania wiodących europejskich firm. Ponadto, w stołach wymagających większej nośności, stosujemy zaawansowane systemy prowadnic aluminiowych z łożyskowaniem kulkowym. W stołach rozkładanych MILONI wkładki zawsze mieszczą się pod blatem – nie trzeba organizować dla nich osobnego miejsca, a dzięki temu nie szuka się ich, gdy stają się potrzebne – zawsze są na wyciągnięcie ręki. Poszczególne modele naszych stołów różnią się sposobem rozkładania, a także liczbą i rozmiarem wkładek. Zapraszamy do zapoznania się z tabelami wymiarów stołów rozkładanych w katalogu z meblami drewnianymi MILONI. Wymiary blatów i wkładek można też sprawdzić na podstronie każdego modelu. Dodatkowo, na podstronie każdego stołu rozkładanego MILONI znajduje się krótki film z instrukcją rozkładania wybranego modelu. Poniżej można natomiast przeczytać o tym, czym charakteryzują się wszystkie drewniane stoły rozkładane MILONI.

BLOX – nowoczesny styl i rozkładanie

Nowoczesny stół rozkładany BLOX ma jedną parę ruchomych nóg, dzięki temu jego blat nie jest dzielony. Wkładki znajdują się pod stołem – można je łatwo rozłożyć w specjalnej przestrzeni między blatem a nogami. Stół rozkłada się tylko z jednej strony, może więc stać krótszym bokiem do ściany. Dla ułatwienia, ruchome nogi stołu BLOX są podklejone filcem, natomiast nogi nieruchome, gumą. Dzięki temu podłoga nie ulegnie zniszczeniu, mimo wielokrotnego przesuwania po niej nóg ruchomych. Natomiast nogi nieruchome będą zawsze stały stabilnie w odpowiednim miejscu. Na specjalne życzenie możemy wyposażyć stół rozkładany BLOX w ukrytą w nodze rolkę, która sprawi, że rozkładanie stanie się czystą przyjemnością. Rolka jest niewidoczna, a pojawia się dopiero po lekkim uniesieniu nóg, pozwalając na ich bezproblemowe przesunięcie. Rozkładany stół drewniany BLOX można powiększyć o 1 lub 2 wkładki o długości 50 cm każda. Ich boczne części otwierają się dzięki zawiasom. Wkładki licują się z oskrzynią, tworząc idealną bryłę drewnianego blatu. Na indywidualne zamówienie, większe stoły rozkładane BLOX mogą mieć obie wkładki powiększone do długości 60 cm.

LOFT – przemyślany ruch

Stół rozkładany LOFT ma ruchome nogi i część oskrzyni. Wkładki są na stałe zamocowane pod blatem i otwierają się w systemie Butterfly. Stół w wersji złożonej skrywa funkcję rozkładania, jest ona całkowicie niewidoczna. LOFT może mieć jedną lub dwie wkładki o długości 45 cm. W najbardziej rozbudowanej, spośród dostępnych w katalogu, opcji rozkłada się do 290 cm. Warto podkreślić, że stoły rozkładane nowoczesne LOFT, zamówione w mniejszych rozmiarach niż standardowe, mogą rozkładać się w sposób podobny do rozkładania w modelu DECO.

DECO – klasyczna forma i sprytne funkcje

Nowoczesny stół rozkładany DECO to mebel zamknięty w klasycznej formie. Przy rozkładaniu przesuwa się cały blat, a nogi i oskrzynia pozostają nieruchome. Dzięki takiemu rozwiązaniu blat nie musi być dzielony w połowie i stół w wersji złożonej nie ujawnia swojej dodatkowej funkcji. Ukryta pod stołem pojedyncza wkładka rozkłada się w systemie Butterfly. Stół DECO można zamówić także z blatem dzielonym w połowie i systemem rozkładania zbliżonym do tego, który został zastosowany w modelu AVANGARDE. W obu wersjach rozkładania blat wymaga przesunięcia w dwie strony, dlatego te systemy sprawdzają się najlepiej wtedy, gdy stół rozkładany stoi w otwartej przestrzeni lub styka się ze ścianą dłuższym bokiem.

AVANGARDE – stół rozkładany synchronicznie

AVANGARDE to drewniany stół rozkładany z blatem dzielonym w połowie. W tym modelu, podczas gdy blat rozkłada się synchronicznie w dwie strony, nogi i oskrzynia stoją nieruchomo. Pod blatem ukryte są dwie wkładki. Stół AVANGARDE można zamówić także z niedzielonym blatem i systemem rozkładania podobnym do tego, który został zastosowany w modelu DECO. W obu wersjach rozkładania blat wymaga przesunięcia w dwie strony, dlatego te systemy najlepiej sprawdzają się w przypadku, gdy stół rozkładany stoi w otwartej przestrzeni lub styka się ze ścianą dłuższym bokiem.

FRAME – designerski stół rozkładany

FRAME to stół rozkładany idealny do jadalni. Jest nowoczesny zarówno pod względem formy, jak i technologii wykonania. To stół, który można rozłożyć z dowolnej strony. Jego blat jest dzielony w połowie, a nogi rozsuwają się razem z wybraną połową stołu. FRAME w najdłuższej, dostępnej w katalogu, wersji rozkłada się do 3 m długości. Standardowo, pod tym designerskim stołem kryją się dwie wkładki, każda o długości 50 cm. Boki wkładek otwierają się na zawiasach, dzięki czemu wkładki licują się z oskrzynią, tworząc gładką taflę, równą powierzchnię blatu. Stół na zamówienie, którego blat przed rozłożeniem ma długość 220 cm lub większą, może być wyposażony w trzy wkładki i tym samym zwiększać swą długość maksymalnie, aż o półtora metra. W takim przypadku nogi umieszczane są bliżej środka stołu, tak by po ich zewnętrznej stronie zmieściło się jeszcze jedno krzesło o standardowej szerokości. Designerski stół rozkładany FRAME to najlepszy wybór dla tych, którzy szukają możliwości maksymalnego przedłużenia blatu.

Rozkładany na okrągło FOX

FOX to okrągły i nowoczesny stół rozkładany. Wyposażony jest w jedną wkładkę otwieraną w systemie Butterfly. Synchroniczny system rozkładania działa płynnie i precyzyjnie, pozwalając na powiększenie stołu w kilka sekund. Po rozłożeniu blat uzyskuje kształt owalny, w którym łączenia z wkładką są niemal niewidoczne. Dzieje się tak dlatego, że usłojenie drewna jest ułożone poprzecznie do kierunku rozkładania stołu. Powstaje zatem wrażenie kontynuacji rysunku na kolejnych deskach dębowego blatu – zarówno przed, jak i po rozłożeniu stołu. Rozkładany stół FOX doskonale sprawdzi się w małych pomieszczeniach.

Twoja Wizja stołu rozkładanego

Na indywidualne zamówienie możliwe jest wprowadzenie modyfikacji do proponowanych przez MILONI rozmiarów blatów i wkładek. W niektórych modelach stołów można zmienić także sposób rozkładania.
Jeśli masz własną wizję stołu rozkładanego, nie zwlekaj ani chwili dłużej, opisz swoją koncepcję i wyślij nam, korzystając z formularza w zakładce Stoły na zamówienie. Rozkładane stoły drewniane to nasza specjalność. Pozwól, że MILONI spełni Twoje marzenie o idealnym stole!
Pozostanie Ci oczekiwanie na realizację i wysyłkę, zadbanie o odpowiednią liczbę krzeseł oraz nakrycie stołu, a kulinarną ucztą będziesz mógł się cieszyć w wyjątkowej atmosferze towarzyszącej spotkaniu grona znajomych.