Nowoczesny drewniany stół rozkładany

Stoły rozkładane

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.


Drewniane stoły rozkładane są bardzo popularne – szczególnie wśród Polaków, którzy cenią praktyczność i oszczędność miejsca, a jednocześnie zawsze lubią być gotowi na przyjęcie gości. Stoły rozkładane to idealne rozwiązanie w przypadku, kiedy metraż mieszkania nie pozwala na umieszczenie pełnowymiarowego stołu w jadalni czy w kuchni. Nowoczesne stoły rozkładane na co dzień nie zajmują wiele przestrzeni, ale kiedy trzeba, zmieniają swoje wymiary tak, żeby umożliwić gospodarzom i gościom wygodne biesiadowanie.

Większość stołów MILONI można zamówić w wersji rozkładanej. Nasze stoły rozkładane drewniane są najwyższej jakości. Wykorzystujemy systemy rozkładania wiodących europejskich firm, a w stołach wymagających większej nośności stosujemy zaawansowane systemy prowadnic aluminiowych z łożyskowaniem kulkowym. W stołach rozkładanych MILONI wkładki zawsze mieszczą się pod stołem – nie trzeba organizować dla nich osobnego miejsca i szukać ich, gdy są potrzebne. Poszczególne modele naszych stołów różnią się sposobem rozkładania, a także liczbą i rozmiarem wkładek. Zachęcamy do zapoznania się z tabelami wymiarów stołów rozkładanych w katalogu z meblami drewnianymi MILONI. Wymiary blatów i wkładek można też sprawdzić na podstronie każdego modelu. Dodatkowo, na podstronie każdego stołu rozkładanego MILONI znajduje się krótki film, który demonstruje, w jaki sposób wybrany model się rozkłada. Tutaj natomiast można przeczytać, czym charakteryzują się wszystkie stoły drewniane rozkładane MILONI.

BLOX – ten nowoczesny stół rozkładany posiada jedną parę ruchomych nóg. Dzięki temu jego blat nie jest dzielony. Wkładki znajdują się pod stołem – można je łatwo wyjąć i włożyć w przestrzeń między blatem a nogami. Ponieważ stół rozkłada się tylko z jednej strony, może stać krótkim bokiem do ściany. Dla ułatwienia, ruchome nogi stołu BLOX są podklejone filcem, natomiast nogi nieruchome – gumą. Dzięki temu podłoga nie zniszczy się przy wielokrotnym przesuwaniu nóg ruchomych, a nogi nieruchome będą zawsze stały stabilnie na swoim miejscu. Na specjalne życzenie możemy wyposażyć stół rozkładany BLOX w ukrytą w nodze rolkę, która sprawi, że rozkładanie stanie się czystą przyjemnością (rolka jest niewidoczna, jednak „wyskakuje” po lekkim uniesieniu nóg i pozwala na ich bezproblemowe przesunięcie). Rozkładany stół drewniany BLOX można powiększyć o 1 lub 2 wkładki o długości 50 cm każda. Ich boczne części otwierają się na zawiasach – dzięki temu wkładki licują się z oskrzynią, tworząc równą bryłę blatu. Na indywidualne zamówienie większe stoły rozkładane BLOX mogą mieć obie wkładki powiększone do długości 60 cm.

LOFT – ten stół rozkładany ma ruchome nogi i część oskrzyni. Wkładki są na stałe zamocowana pod blatem i otwierają się w systemie Butterfly. Stół w wersji złożonej nie zdradza funkcji rozkładania. LOFT może mieć 1 lub 2 wkładki o długości 45 cm. W największej opcji katalogowej rozkłada się do 290 cm. Stoły rozkładane nowoczesne LOFT zamówione w mniejszych rozmiarach niż standardowe, mogą rozkładać się podobnie jak model DECO.

DECO to nowoczesny stół rozkładany zamknięty w klasycznej formie. Przy rozkładaniu przesuwa się cały blat, a nogi i oskrzynia stoją nieruchomo. Dzięki takiemu rozwiązaniu blat nie wymaga dzielenia w połowie i stół w wersji złożonej nie ujawnia swojej dodatkowej funkcji. Ukryta pod stołem pojedyncza wkładka rozkłada się w systemie Butterfly. Stół DECO można zamówić także z blatem dzielonym w połowie i systemem rozkładania podobnym do tego, który został zastosowany w modelu AVANGARDE. W obu wersjach rozkładania blat wymaga przesunięcia w dwie strony, dlatego te systemy sprawdzają się najlepiej wtedy, kiedy stół rozkładany stoi w otwartej przestrzeni lub styka się ze ścianą dłuższym bokiem. 

AVANGARDE to drewniany stół rozkładany z blatem dzielonym w połowie. W tym modelu blat rozkłada się synchronicznie w dwie strony, a nogi i oskrzynia stoją nieruchomo. Pod blatem ukryte są dwie wkładki. Stół AVANGARDE można zamówić także z niedzielonym blatem i systemem rozkładania podobnym do tego, który został zastosowany w modelu DECO. W obu wersjach rozkładania blat wymaga przesunięcia w dwie strony, dlatego te systemy sprawdzają się najlepiej wtedy, kiedy stół rozkładany stoi w otwartej przestrzeni lub styka się ze ścianą dłuższym bokiem.

FRAME to stół rozkładany idealny do jadalni. Jest nowoczesny zarówno pod względem formy, jak i technologii wykonania. Ten stół można rozłożyć z dowolnej strony. Jego blat jest dzielony w połowie, a nogi rozsuwają się razem z wybraną połową stołu. FRAME w najdłuższej wersji katalogowej rozkłada się do 3 m długości. Standardowo pod stołem kryją się dwie wkładki, każda o długości 50 cm. Boki wkładek otwierają się na zawiasach – dzięki temu wkładki licują się z oskrzynią, tworząc równą bryłę blatu. Stół na zamówienie, którego blat przed rozłożeniem ma długość 220 cm lub większą, może być wyposażony w trzy wkładki i rozkładać się aż o półtora metra. W takim przypadku nogi umieszczamy jednak bliżej środka stołu, tak by po ich zewnętrznej stronie zmieściło się jeszcze jedno krzesło o standardowej szerokości. Stół rozkładany FRAME to najlepszy wybór dla tych, którzy szukają możliwości maksymalnego przedłużenia blatu.

FOX to okrągły i nowoczesny stół rozkładany. Wyposażony jest w jedną wkładkę otwieraną w systemie butterfly. Synchroniczny system rozkładania działa płynnie i precyzyjnie, pozwalając na powiększenie stołu w kilka sekund. Po rozłożeniu uzyskuje się piękny owal, w którym łączenia blatu z wkładką są niemal niewidoczne. Dzieje się tak dlatego, że usłojenie drewna jest ułożone poprzecznie do kierunku rozkładania stołu. Powstaje zatem wrażenie kontynuacji rysunku na kolejnych deskach dębowego blatu – zarówno przed, jak i po rozłożeniu stołu. Rozkładany stół FOX sprawdzi się doskonale w małych pomieszczeniach.

Na indywidualne zamówienie możliwe są modyfikacje rozmiarów blatów i wkładek. W niektórych modelach stołów można zmienić także sposób rozkładania. 

Jeśli masz własną wizję stołu rozkładanego, opisz ją i wyślij nam, korzystając z formularza w zakładce Stoły na zamówienie. Rozkładane stoły drewniane to nasza specjalność. Pozwól, że MILONI spełni Twoje marzenie o idealnym stole!