Nowoczesne drewniane stoły okrągłe

Stoły okrągłe

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.

 


W poszukiwaniu ideałów – stół okrągły

Podczas gdy deweloperzy odnotowali kolejne rekordy sprzedaży na polskim rynku, od kilku lat, na tym samym rynku, powstawały coraz mniejsze lokale. Co ciekawe, domy jednorodzinne kurczą się w tempie jeszcze szybszym niż mieszkania od deweloperów. Mniejsze wnętrza stawiają przed architektami większe wyzwania przy ich urządzaniu. Do grona sprawdzonych w takich przypadkach rozwiązań na pewno należy stół okrągły.

Zalety stołów okrągłych

Okrąg to jeden z kształtów idealnych – można go dowolnie obrócić, a nie zmieni swojej formy i zawsze tak samo będzie pasował do przestrzeni, którą zajmował. Na doskonałe proporcje zwracał uwagę już Leonardo da Vinci, rysując człowieka witruwiańskiego. To jeden z jego najbardziej znanych rysunków, który przedstawia figurę nagiego mężczyzny w dwóch nałożonych na siebie pozycjach, wpisaną właśnie w okrąg i kwadrat.
Nie inaczej jest w świecie wnętrz, w którym okrągłe stoły uważane są za meble idealne. Ich niepodważalną zaletą jest możliwość utrzymywania kontaktu wzrokowego z każdą osobą, która siedzi przy okrągłym stole. Dzięki temu wszyscy są zwróceni ku sobie twarzami i dzieli ich ta sama odległość od środka blatu, przez co żadne z miejsc nie jest szczególnie uprzywilejowanie. Właśnie dlatego meble te sprzyjają budowaniu relacji i tworzeniu dobrej atmosfery we wnętrzu.

Dowolność na okrągło

Z czysto praktycznego punktu widzenia, nowoczesne stoły okrągłe stanowią najlepszy wybór dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń i chcą ją jak najlepiej wykorzystać. Przyjmując ten tok rozumowania można się przekonać, że przy okrągłym stole da się zmieścić więcej krzeseł niż przy stołach, których blaty mają inne kształty. Oznacza to, że usiądzie przy nim więcej osób niż np. przy stole prostokątnym o podobnej powierzchni blatu. Stoły okrągłe sprawdzą się zwłaszcza w kuchniach lub jadalniach zaprojektowanych na planie kwadratu. Umożliwiają również większą dowolność w kwestii rozmieszczenia krzeseł – może przy nich stać od 2 do 6 krzeseł i w każdej konfiguracji będzie to dobrze wyglądało. Każdy, kto ma potomstwo, z pewnością zwróci uwagę na to, że stoły okrągłe są pozbawione ostrych krawędzi i dzięki temu bardziej bezpieczne, zwłaszcza dla małych dzieci.

Nowoczesne stoły okrągłe by MILONI

W ofercie MILONI są dwa drewniane stoły okrągłe – jeden rozkładany, drugi nierozkładany. Model nierozkładany to OX, który może we wnętrzu pełnić różne funkcje i, co ciekawe, często jest zamawiany w niestandardowej wysokości. Klienci widzą go w swoich wnętrzach w roli nieco wyższego stolika pomocniczego albo jako niższy stolik kawowy. Największy stół okrągły OX ma średnicę 120 cm i z powodzeniem może pełnić funkcję stołu jadalnianego. Druga propozycja – idealny do jadalni model – to rozkładany stół okrągły FOX o średnicy 125 cm. Można go również zamówić w wersji nierozkładanej.

W roli głównej okrągły stół drewniany

OX ma lekką formę. Jego bezoskrzyniowy blat jest podfrezowany od spodu, a drewniane nogi są okrągłe, dzięki czemu zyskały bardziej subtelny charakter. Dodatkowo zakończone są regulowanymi stopkami. Wybierając ten model należy mieć świadomość, że zadaniem stołu okrągłego, takiego jak OX, nie jest zdominowanie przestrzeni, a dotrzymywanie towarzystwa innym meblom w pomieszczeniu, w którym się znajduje.
Z kolei FOX, to propozycja MILONI, którą od stołu OX odróżnia nie tylko dodatkowa litera F w nazwie, a przede wszystkim bardzo zaawansowana technologicznie konstrukcja. W tym modelu, zarówno blat, jak i oskrzynia, są okrągłe i wykonane z drewna klejonego warstwowo, podczas gdy w większości innych drewnianych stołów okrągłych dostępnych na rynku oskrzynie są wykonywane ze sklejki. Nogi w modelu FOX wyposażone są w filcowe podkładki. Przy rozłożonym stole może wygodnie usiąść nawet dziesięć osób. FOX jest najlepszym z możliwych kandydatów do roli głównego bohatera jadalni lub salonu i nic w tym dziwnego, w końcu rozkładane stoły okrągłe to meble ponadczasowe, a ta propozycja MILONI wyróżnia się na rynku stylem i jakością wykonania.

Po pierwsze okrągły stół, po drugie krzesła

Drewniane stoły okrągłe MILONI można uzupełnić krzesłami z serii AVANGRADE. Te kolekcje dobrze ze sobą współgrają z jednego bardzo ważnego powodu, zarówno OX, jak i FOX mają nogi ustawione pod lekkim kątem wobec blatu – tak jak nogi krzeseł AVANGARDE wobec siedziska. Dodatkowo w modelu FOX nogi są zwężane, co koresponduje z pocienianymi nogami krzeseł. Tego rodzaju zestawień mebli z różnych kolekcji nie brakuje w propozycjach marki. Można je zobaczyć w najnowszym katalogu MILONI.

Ideał jest jeden – stół okrągły

Na indywidualne zamówienie istnieje możliwość modyfikacji wysokości nóg i średnicy blatu – tak by stół okrągły MILONI stał się meblem absolutnie doskonałym dla każdego. Jeśli mimo to okaże się, że stoły rozkładane okrągłe nie są tym, czego szukasz, warto sprawdzić inne stoły rozkładane z oferty MILONI.