Nowoczesny drewniany stół okrągły

Stoły okrągłe

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.


Okrąg to jeden z kształtów idealnych – można go dowolnie obrócić, a nie zmieni swojej formy i tak samo będzie pasował do przestrzeni, którą zajmował. Podobnie jest ze stołami – okrągłe stoły to meble niemal idealne.

Zaletą stołu okrągłego jest to, że umożliwia kontakt wzrokowy z każdą osobą, która przy nim siedzi. Przy okrągłym stole wszyscy są zwróceni twarzami ku sobie i dzieli ich ta sama odległość od środka stołu, przez co żadne miejsce nie jest szczególnie uprzywilejowanie. Właśnie dlatego okrągłe stoły sprzyjają budowaniu relacji w dobrej atmosferze.

Z czysto praktycznego punktu widzenia, nowoczesne stoły okrągłe to najlepszy wybór dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń i chcą ją jak najlepiej wykorzystać. Przyczyna tego jest prosta – przy okrągłym stole da się zmieścić najwięcej krzeseł. To oznacza, że usiądzie przy nim więcej osób niż przy stole prostokątnym o podobnej powierzchni blatu. Stoły okrągłe szczególnie dobrze sprawdzą się w kuchniach lub jadalniach zaprojektowanych na planie kwadratu. Okrągłe stoły umożliwiają również większą dowolność w kwestii rozmieszczenia krzeseł – może przy nich stać od 2 do 6 krzeseł i w każdej konfiguracji wygląda to naprawdę dobrze. Stoły okrągłe nie posiadają też ostrych kantów, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla małych dzieci.

W ofercie MILONI są dwa stoły drewniane okrągłe – jeden rozkładany, drugi nierozkładany. Model nierozkładany to OX, który może pełnić rozmaite funkcje i często jest zamawiany w niestandardowej wysokości – to jako nieco wyższy stolik pomocniczy, to jako niższy stolik kawowy. Największy stół okrągły OX ma średnicę 120 cm i może z powodzeniem pełnić rolę stołu jadalnianego. Drugi model to rozkładany stół okrągły FOX o średnicy 125 cm, idealny do jadalni. Można go też zamówić w wersji nierozkładanej.

OX ma lekką formę. Jego bezoskrzyniowy blat jest podfrezowany od spodu, a drewniane nogi są okrągłe, dzięki czemu wydają się bardziej subtelne. Nogi te zakończone są dodatkowo regulowanymi stopkami. Zadaniem stołu okrągłego OX nie jest dominować, a towarzyszyć innym meblom w pomieszczeniu, w którym się znajdzie. 

FOX to bardzo zaawansowana technologicznie konstrukcja. W tym modelu zarówna blat, jak i oskrzynia są okrągłe i wykonane z drewna klejonego warstwowo, podczas gdy w większości innych drewnianych stołów okrągłych dostępnych na rynku oskrzynie są wykonywane ze sklejki. Nogi w modelu FOX posiadają filcowe podkładki. Przy rozłożonym stole FOX może wygodnie usiąść nawet dziesięć osób. Ten wyjątkowy okrągły stół świetnie odnajdzie się w roli głównego bohatera jadalni lub salonu. Rozkładane stoły okrągłe to meble ponadczasowe, a FOX wyróżnia się wśród nich stylem i jakością wykonania.

Drewniane stoły okrągłe MILONI można uzupełnić krzesłami z serii AVANGRADE. Te kolekcje dobrze ze sobą współgrają, ponieważ zarówno OX, jak i FOX mają nogi ustawione pod lekkim kątem wobec blatu – tak jak nogi krzeseł AVANGARDE wobec siedziska. Dodatkowo w modelu FOX nogi są zwężane, co koresponduje z pocienianymi nogami krzeseł. Tego rodzaju zestawienia mebli z różnych kolekcji warto zobaczyć w naszym katalogu. Najnowszy katalog MILONI znajduje się tutaj.

Na indywidualne zamówienie można modyfikować wysokość nóg i średnicę blatów – tak by stół okrągły MILONI stał się meblem prawdziwie doskonałym dla każdego z naszych Klientów.

Jeśli stoły rozkładane okrągłe nie są tym, czego szukasz, sprawdź inne stoły rozkładane z oferty MILONI.