Nowoczesny drewniany stół do jadalni

Stoły do jadalni

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.

 


Drewniany stół do jadalni – nie tylko dla koneserów

Znawcy kulinariów powiedzieliby, że spécialité de la maison MILONI są drewniane stoły do jadalni. W ofercie marki można znaleźć zarówno klasyczne, jak i nowoczesne modele. To odpowiedź MILONI na potrzeby klientów, którzy deklarują, że przy stole spędzają coraz więcej czasu – delektując się wspólnymi posiłkami z rodziną, spotykając ze znajomymi na degustację wina czy relaksując podczas wieczorów gier planszowych z dziećmi. To wszystko sprawia, że wybór odpowiedniego modelu staje się tak istotny. Na pewno najlepszy byłby taki, który będzie pasował nie tylko do wnętrza domu, ale też do osobowości ludzi, którzy chcą codziennie zasiadać przy tym stole. Wierzymy, że właśnie u nas znajdziesz idealny mebel, dopasowany nie tylko do temperamentów i potrzeb domowników, ale też do charakteru Waszej jadalni.

Niewielki stół do niewielkiej jadalni

Dla kilkuosobowej rodziny najlepszym rozwiązaniem będą małe i nowoczesne stoły do jadalni. Nie ma potrzeby, by były one wyposażone w systemy rozkładania. Stoły tego typu mają zazwyczaj proste formy, są lekkie i zajmują niewiele miejsca, a ich koszty są niższe od cen ich rozkładanych odpowiedników. Ponadto idealnie sprawdzą się w niedużych pomieszczeniach. Jeśli jednak w domu często pojawiają się goście, to warto rozważyć zakup stołu rozkładanego. W tego typu modelach blat można w razie potrzeby przedłużyć, tak by wygodnie usiadło przy nim więcej osób. Wszystkie drewniane stoły do jadalni z oferty MILONI, poza modelami OX i WILD i FLY, dostępne są w wersjach rozkładanych. Dla wszystkich tych, którzy szukają okrągłego i nowoczesnego stołu do jadalni z systemem rozkładania, dobrym rozwiązaniem będzie FOX. Jeśli chodzi o rozkładane stoły prostokątne, należy wybierać wśród modeli FRAME, DECO, BLOX, LOFT i AVANGARDE.

Najlepszy stół do jadalni? Rozkładany

Pozostając przy stołach powiększanych, warto zwrócić uwagę na różne systemy rozkładania. Bardzo nowoczesne stoły do jadalni rozkłada się przez przesunięcie całego blatu. Dzięki takiemu rozwiązaniu blat nie wymaga dzielenia w połowie, a patrząc na stół w wersji złożonej nie sposób dostrzec jego dodatkową funkcję. Ten system stosujemy w modelach DECO, LOFT i BLOX, a także w modelu AVANGARDE. Jeśli stół krótszym bokiem styka się ze ścianą, to najlepiej, by jego blat nie rozkładał się synchronicznie, a jednostronnie – tak jak w modelach BLOX i LOFT czy FRAME.

Więcej miejsca, większe stoły

W przestronnych jadalniach świetnie będą wyglądały większe stoły. Wszyscy, którzy mają do dyspozycji imponujące wielkością przestrzenie, mogą sobie pozwolić na duże, drewniane stoły do jadalni bez systemu rozkładania, takie jak WILD lub nierozkładane wersje pozostałych modeli – również w wymiarach spoza katalogowych standardów. Tego typu modele mają szansę odegrać rolę głównych bohaterów wnętrz i nadać odpowiedni charakter całym pomieszczeniom.

Jaka jadalnia, taki stół

Wybierając stół do jadalni warto sugerować się stylem, w jakim została urządzona. We wnętrzach w duchu skandynawskim najlepiej sprawdzą się proste bryły o jasnych kolorach. Do eleganckich przestrzeni będą pasowały bardziej wyrafinowane formy w ciemniejszych wersjach kolorystycznych. W jadalni w stylu rustykalnym najbardziej okazale zaprezentuje się model DECO. Natomiast designerskie stoły do jadalni, takie jak LOFT i FRAME, będą pasowały zarówno do współczesnych, jak i eklektycznych wnętrz.

Ile stołów, tyle kolorów

Przed podjęciem decyzji o zakupie stołu do jadalni, warto dokładnie się zastanowić nad jego wybarwieniem. Jeśli podłoga w jadalni jest drewniana, to drewno blatu powinno z nią kolorystycznie korespondować. Możliwości są dwie: podobieństwo lub kontrast. Należy upewnić się, czy wybrany kolor olejowosku będzie pasował do innych kluczowych elementów wnętrza. By to sprawdzić, najlepiej zamówić próbnik kolorów MILONI.

Stół i krzesło – duet idealny

Ważnym czynnikiem przy wyborze stołu drewnianego do jadalni jest liczba krzeseł, które mają się przy nim mieścić. Trzeba wziąć pod uwagę, że nietypowe lub nowoczesne stoły do jadalni, takie jak FRAME, LOFT czy WILD, pomieszczą mniej krzeseł niż stoły tradycyjne o tej samej długości blatu. Wynika to z tego, że nogi w tych modelach nie są mocowane tuż przy krawędzi blatu. Warto więc zmierzyć szerokość wybranych krzeseł i upewnić się, że rozmiar wybranego do jadalni stołu będzie odpowiedni. Dobrze jest też porównać wysokość krzeseł z wysokością dolnej krawędzi blatu. Na indywidualne zamówienie możemy zmienić długość i wysokość stołu zgodnie z życzeniem klienta. Przy tej okazji zachęcamy też do tego, by rozważyć wybór krzeseł z oferty MILONI. Przed ostatecznym wyborem wielkości stołu wskazane jest porównanie jego wymiarów z karty produktu z rozmiarem krzeseł tak by zestawiając całość w komplet nie było zaskoczeń.

Stoły do jadalni otwarte na różne możliwości

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się otwarte przestrzenie, w których jadalnia płynnie łączy się z salonem. Ich właściciele powinni wziąć pod uwagę styl całego wnętrza i dobrać do stołu jadalnianego także inne meble, takie jak stoliki kawowe, szafki RTV czy komody. Wybór zestawu mebli ułatwi przegląd kolekcji proponowanych przez MILONI. Modele stołów do jadalni, takich jak BLOX, FOX, OX oraz FRAME można uzupełnić innymi meblami z tej samej serii. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by łączyć ze sobą różne kolekcje MILONI.