Nowoczesny drewniany stół do jadalni

Stoły do jadalni

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.

Drewniane stoły do jadalni to nasza specjalność. W ofercie MILONI można znaleźć zarówno klasyczne, jak i nowoczesne stoły do jadalni. Przy stole spędza się dużo czasu – na wspólnych posiłkach z rodziną, na rozmowach przy herbacie ze znajomymi czy na grach planszowych z dziećmi. Dlatego tak ważne jest, żeby wybrać odpowiedni model stołu. Najlepiej taki, który będzie pasował nie tylko do wnętrza domu, ale też do ludzi, którzy przy tym stole zasiądą. Wierzymy, że u nas znajdziesz idealny stół do swojej jadalni.

Dla kilkuosobowej rodziny dobrym rozwiązaniem będą małe i nowoczesne stoły do jadalni, bez systemu rozkładania. Stoły tego typu są zwykle proste w formie, lekkie i zajmują niewiele miejsca, a ich cena jest niższa niż ich rozkładanych odpowiedników. Sprawdzą się też w niedużych pomieszczeniach. Jeśli jednak w domu często pojawiają się goście, to warto rozważyć jadalniane stoły rozkładane. W takich stołach blat można w razie potrzeby przedłużyć, tak żeby wygodnie zmieściło się przy nim więcej osób. Wszystkie stoły drewniane do jadalni z oferty MILONI, poza modelami OX i WILD, posiadają wersję rozkładaną. Dla tych, którzy szukają okrągłego i nowoczesnego stołu do jadalni z systemem rozkładania, dobrym rozwiązaniem będzie FOX. Jeśli chodzi o rozkładane stoły prostokątne, można wybierać wśród modeli FRAME, DECO, BLOX, LOFT i AVANGARDE.

Skoro mowa o stołach powiększanych, to należy zwrócić uwagę na różne systemy rozkładania. Bardzo nowoczesne stoły do jadalni rozkłada się przez przesunięcie całego blatu. Dzięki takiemu rozwiązaniu blat nie wymaga dzielenia w połowie i stół w wersji złożonej nie zdradza swojej dodatkowej funkcji. Ten system stosujemy w modelach DECO, LOFT i BLOX, a na specjalne zamówienie także w modelu AVANGARDE. Jeśli stół krótszym bokiem styka się ze ścianą, to najlepiej, żeby blat nie rozkładał się synchronicznie, a jednostronnie – tak jak w modelach BLOX i LOFT.

W przestronnych jadalniach świetnie będą wyglądały większe stoły. Właściciele sporych powierzchni mogą sobie pozwolić na duże stoły bez systemu rozkładania, takie jak WILD lub nierozkładane wersje pozostałych modeli – również w wymiarach spoza standardów katalogowych. Tego typu stoły drewniane do jadalni są głównymi bohaterami wnętrz i nadają charakter całym pomieszczeniom.

Styl wnętrza także może pomóc w wyborze drewnianego stołu do jadalni. W domach w duchu skandynawskim najlepiej sprawdzą się proste bryły o jasnych kolorach. Do eleganckich wnętrz będą pasowały bardziej wyrafinowane formy i ciemniejsze wersje kolorystyczne. W jadalniach rustykalnych najlepiej zaprezentuje się model DECO. Natomiast stoły nowoczesne do jadalni, takie jak LOFT i FRAME, będą pasowały zarówno do współczesnych, jak i eklektycznych wnętrz.

Dobrze jest zastanowić się nad wybarwieniem stołu. Jeśli podłoga w jadalni jest drewniana, to drewno blatu powinno z nią korespondować kolorystycznie – przez podobieństwo lub kontrast. Warto też upewnić się, czy wybrany kolor olejowosku będzie pasował do innych kluczowych elementów wnętrza. Żeby to sprawdzić, najlepiej zamówić próbnik kolorów MILONI.

Ważnym czynnikiem przy wyborze stołu drewnianego do jadalni jest to, ile krzeseł ma się przy nim mieścić. Trzeba wziąć pod uwagę, że nietypowe lub nowoczesne stoły do jadalni, takie jak FRAME, LOFT czy WILD, pomieszczą mniej krzeseł niż stoły tradycyjne o tej samej długości blatu. Przyczyną jest to, że nogi w tych modelach nie są mocowane tuż przy krawędzi blatu. Warto więc zmierzyć szerokość wybranych krzeseł i upewnić się, że rozmiar stołu do jadalni będzie odpowiedni. Warto też porównać wysokość krzeseł z wysokością dolnej krawędzi blatu. Na indywidualne zamówienie możemy zmienić długość i wysokość stołu według życzenia. Przy tej okazji zachęcamy także do tego, by rozważyć krzesła z oferty MILONI.

W ostatnich latach modne są otwarte pomieszczenia, w których jadalnia płynnie łączy się z salonem. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę styl całego wnętrza i dobrać do stołu jadalnianego także inne meble, takie jak stoliki kawowe, szafki RTV czy komody. Przy wyborze zestawu mebli pomocne mogą się okazać kolekcje MILONI. Modele stołów BLOX, FOX, OX oraz FRAME można uzupełnić innymi meblami z tej samej serii. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby łączyć ze sobą różne kolekcje MILONI.