O nas

CO NAS WYRÓŻNIA

W MILONI uważamy, że nie ma szlachetniejszego surowca do produkcji mebli niż stuprocentowe drewno pochodzące z serca lasu. Każdy nasz produkt to starannie opracowany kawałek natury. Tworząc nowoczesne meble, zawsze staramy się eksponować naturalne piękno drewna.

Projektując, nie szukamy kompromisu. Stawiamy na ciekawe wzornictwo, w którym odważnie łączymy formy i materiały. Z pasją tworzymy nowe projekty i stale rozszerzamy ofertę. Nie ograniczamy się tylko do własnych koncepcji, jesteśmy otwarci na kolejne pomysły – Twoje pomysły. Z przyjemnością sprawimy, że Twoje marzenie o meblu idealnym stanie się rzeczywistością.

DĄB

Dąb to jeden z najcenniejszych gatunków drzew liściastych występujących w Polsce. Drzewa dębowe są długowieczne, a pozyskane z nich drewno twarde i odporne na ścieranie. Dębina charakteryzuje się pięknym rysunkiem o głębokich, wyraźnych porach. Pod wpływem barwienia struktura drewna dębowego nie traci swojego charakteru – pozostaje ciemniejsza w porach i nieco jaśniejsza na powierzchni. Te cechy powodują, że dąb jest wysoko cenionym surowcem w przemyśle meblarskim.

Drewno dębowe dzieli się na twardziel zabarwioną i biel. Z powodu mniejszej odporności mechanicznej bielu dębowego, do produkcji mebli MILONI stosujemy jedynie drewno twardzielowe. Rygorystyczna selekcja jakościowa materiału sprawia, że do finalnych produktów trafia tylko wyjątkowa część pozyskanego z lasu surowca. Dzięki temu mamy pewność, że w Twoje ręce przekazujemy to, co najlepsze. 

TECHNOLOGIA

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, dzięki któremu kontrolujemy cały proces obróbki drewna. Dbamy o jakość na każdym etapie produkcji – począwszy od kłody kupionej w lesie, a skończywszy na meblu dostarczonym do Twojego domu. 

Opracowaliśmy innowacyjną technologię trójwarstwowego klejenia drewna. Pozwala nam ona uzyskać znakomitą stabilność blatów i wykorzystać zalety dębu. Nie łączymy desek na długości, dzięki czemu nasze blaty przedstawiają spójne malowidła dębowych słojów. Do wykończenia drewna stosujemy ekologiczne olejowoski, które umożliwiają regularne odświeżanie blatów, a nawet całkowitą renowację mebli. Dzięki temu produkty MILONI mogą regularnie zyskiwać nowe życie.

Jednak największą siłą naszej firmy jest doświadczenie ludzi, którzy ją tworzą. Nawet najbardziej wyszukane technologie i najnowocześniejsze maszyny nigdy nie zastąpią wiedzy zdobywanej przez lata pracy z tym pięknym i jednocześnie trudnym materiałem, jakim jest naturalne drewno dębowe. 

Najlepsze materiały i innowacyjna technologia w rękach doświadczonego zespołu to klucz do tworzenia produktów najwyższej jakości. Tak właśnie powstają meble MILONI.

JAKOŚĆ

Budując markę MILONI, od początku mieliśmy jasność, co będzie ją charakteryzować: naturalne drewno i najwyższa jakość. To nasze priorytety w procesie projektowania i produkcji mebli. 

Wyznajemy zasadę, że meble mają nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim dobrze służyć swoim właścicielom. Z tego powodu dbamy o każdy szczegół w procesie produkcji. Do tworzenia naszych mebli używamy jedynie najlepszych komponentów, gwarantujących trwałość gotowych produktów. Wszystkie okucia i elementy metalowe, które wykorzystujemy w produkcji, to wyroby wiodących europejskich marek. Do zabezpieczenia i pielęgnacji drewna stosujemy oryginalne niemieckie olejowoski, dzięki którym powierzchnia mebli pozostaje właściwie zabezpieczona i aksamitna w dotyku. Meble MILONI tworzymy tak, by mogły służyć Tobie i Twojej rodzinie przez wiele lat.

Troszczymy się również o jakość i profesjonalizm w obsłudze Klienta. Nasz zespół może udzielić kompetentnych odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące mebli MILONI – zarówno telefonicznie, jak i mailowo.

Nieustannie się rozwijamy. Codziennie szukamy obszarów do poprawy w każdym aspekcie pracy. Regularnie organizujemy też szkolenia, by podnosić kwalifikacje i umiejętności wszystkich pracowników. 

Wierzymy, że te wartości pozwolą nam nieustannie iść do przodu pomimo wahań globalnej koniunktury.