O nas

CO NAS WYRÓŻNIA

W MILONI wierzymy, że nie ma piękniejszego i szlachetniejszego surowca meblowego niż pochodzące z serca lasu, stuprocentowe drewno. Każdy nasz produkt to starannie i dokładnie opracowany kawałek natury. Do wykończenia drewna używamy tylko olejów ekologicznych, dzięki czemu jego powierzchnia pozostaje właściwie zabezpieczona i aksamitna w dotyku.

Projektując nie szukamy kompromisu - stawiamy na ciekawe wzornictwo, w którym odważnie łączymy formy i materiały. Opracowaliśmy innowacyjną technologię, która pozwala wykorzystać zalety drewna, czyniąc je trwałym i stabilnym. Nie łączymy desek na ich długości, dzięki czemu blaty naszych stołów to spójne malowidła drewnianych słojów.
Staramy się jak najmniej ingerować w naturę, a jednocześnie zapewniać niezawodność naszych produktów. Wyznajemy zasadę, że nasze meble mają nie tylko wyglądać, ale przede wszystkim dobrze i długo służyć. Udaje nam się to osiągnąć, ponieważ dbamy o każdy szczegół w procesie produkcji i używamy najlepszych komponentów gwarantujących trwałość konstrukcji.

Z pasją tworzymy nowe projekty, stale rozszerzamy ofertę. Nie ograniczamy się tylko do naszych własnych propozycji, jesteśmy otwarci na indywidualne pomysły - Wasze pomysły. Z przyjemnością sprawimy, że Wasz wymarzony mebel stanie się rzeczywistością.

DĄB

Dąb to jeden z najcenniejszych gatunków drzew liściastych występujących w Polsce. Pozyskane z dębu drewno jest twarde i odporne na ścieranie. Charakteryzuje się także pięknym rysunkiem z głębokimi, wyraźnymi porami. Struktura drewna dębowego doskonale poddaje się barwieniu, pozostając ciemniejszą w porach i nieco jaśniejszą na powierzchni, co uwypukla naturalne piękno dębiny. Te właśnie cechy w połączeniu z długowiecznością drewna dębowego spowodowały, że dąb jest bardzo ceniony w przemyśle meblarskim. 

Dąb należy do grupy drzew o twardzieli zabarwionej. Poza różnicami w kolorze, biel i twardziel w drewnie dębowym wykazują również różne właściwości fizyczne. Z powodu mniejszej odporności mechanicznej bielu oraz jego odmiennej barwy, w MILONI tę część drewna dębu uważamy za wadę. W związku z tym, do produkcji naszych mebli stosujemy jedynie twardzielową część drewna. Odrzucenie bielu, trudny proces suszenia oraz rygorystyczna selekcja jakościowa materiału sprawia, że do finalnego produktu trafia niewielka część pozyskanego z lasu surowca. Daje nam to pewność, że w Wasze ręce przekazujemy produkt najwyższej jakości i trwałości, który będzie Wam służyć wiele, wiele lat.

TECHNOLOGIA

Siłą MILONI jest przede wszystkim doświadczenie tworzących go ludzi. Żadne, nawet najbardziej wyszukane technologie, w procesie obróbki naturalnego drewna nie zastąpią wiedzy zdobywanej przez lata poprzez kontakt z tym pięknym i jednocześnie trudnym materiałem, jakim jest naturalne drewno dębowe. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który pozwala nam przerabiać drewno od kłody kupionej w lesie po finalny mebel dostarczany do Waszego domu.

Opracowaliśmy innowacyjną metodę klejenia blatów naszych stołów. Dzięki technologii trójwarstwowego klejenia drewna dębowego uzyskaliśmy znakomitą stabilność naszych blatów z jednoczesnym zachowaniem wszystkich zalet drewna.

Połączenie technologii produkcji z wykończeniem drewna olejowoskami pozwala na oferowanie Wam produktów, które będą służyły przez lata. Wykończenie drewna olejem pozwala na łatwe i bezproblemowe odświeżenie czy renowację mebla, dzięki czemu może on regularnie zyskiwać "nowe życie".

JAKOŚĆ

Budując markę MILONI od początku mieliśmy jasność, co będzie nas charakteryzować: naturalne drewno i najwyższa jakość. To nasze priorytety w procesie projektowania i produkcji mebli. Wierzymy, że takie podejście, wsparte profesjonalną obsługą przetrwa na rynku pomimo wahań globalnej koniunktury.

Ponieważ pracujemy z trudnym, wymagającym, a jednocześnie pięknym materiałem, jakim jest drewno dębowe, musimy mieć kontrolę nad całością procesu. Właśnie dlatego wkładamy wiele pracy w to, by zakupić najlepszej jakości surowiec, przetrzeć go we właściwy sposób, a następnie kontrolować proces sezonowania i suszenia. To proces rozłożony na lata, po to by okiełznać siły natury w finalnym produkcie najwyższej jakości. Nie wybieramy drogi na skróty, traktując jakość naszych produktów i pracy jako wartość nadrzędną.

Najwyższą jakość naszych mebli potwierdza też fakt, że nie stosujemy klejenia elementów drewnianych na długości. Oznacza to, że deski blatu wykonane są na jego długości z jednego kawałka materiału, co pozwala wyeksponować piękno naturalnego rysunku drewna. W połączeniu z unikatową technologią produkcji blatów naszych stołów mamy pewność, że oddajemy w Wasze ręce produkt najwyższej jakości.

Do zabezpieczenia i pielęgnacji drewna stosujemy najwyższej jakości niemieckie olejowoski. Wszelkie okucia, elementy metalowe i łączące to produkty najlepszych firm w tych branżach na rynku europejskim. Takie zestawienie materiałów w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem pozwala nam oferować produkty najwyższej próby.

Mamy świadomość, że nowoczesny park maszynowy, instalacje czy najwyższej jakości surowiec, bez pierwiastka ludzkiego nie zapewnią wymaganej jakości naszych mebli. Dlatego na co dzień dbamy o rozwój naszego zespołu poprzez szkolenia, ciągłe podnoszenie umiejętności oraz szukanie obszarów do poprawy każdego dnia w każdym aspekcie naszej pracy.