O nas

DLACZEGO POWSTAŁO MILONI?

Tworzenie dobrze zaprojektowanych i wykonanych mebli jest naszą pasją. Budując markę MILONI, od początku mieliśmy jasność, co będzie ją charakteryzować: naturalne drewno i najwyższa jakość. To nasze priorytety. Wyznajemy zasadę, że meble mają nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim dobrze służyć swoim właścicielom. Z tego powodu dbamy o każdy szczegół w procesie produkcji. Do tworzenia naszych mebli używamy najlepszych komponentów, gwarantujących trwałość gotowych produktów. Wszystko po to, by mogły służyć Tobie i Twojej rodzinie przez wiele lat.

Projektując nie szukamy kompromisu. Stawiamy na ciekawe wzornictwo, w którym odważnie łączymy formy i materiały. Z pasją tworzymy nowe projekty i stale rozszerzamy ofertę. Nie ograniczamy się tylko do własnych koncepcji, jesteśmy otwarci na kolejne pomysły – Twoje pomysły. Z przyjemnością sprawimy, że Twoje marzenie o meblu idealnym stanie się rzeczywistością.

DLACZEGO DĄB?

W MILONI uważamy, że nie ma szlachetniejszego surowca do produkcji mebli niż stuprocentowe drewno pochodzące z serca lasu. Każdy nasz produkt to starannie opracowany kawałek natury. Tworząc nowoczesne meble, zawsze staramy się eksponować naturalne piękno drewna.

Dąb to jeden z najcenniejszych gatunków drzew liściastych występujących w Polsce. Drzewa dębowe są długowieczne, a pozyskane z nich drewno twarde i odporne na ścieranie. Dębina charakteryzuje się pięknym rysunkiem o głębokich, wyraźnych porach. Pod wpływem barwienia struktura drewna dębowego nie traci swojego charakteru – pozostaje ciemniejsza w porach i nieco jaśniejsza na powierzchni. Te cechy powodują, że dąb jest wysoko cenionym surowcem w przemyśle meblarskim.

Drewno dębowe dzieli się na twardziel zabarwioną i biel. Z powodu mniejszej odporności mechanicznej bielu dębowego, do produkcji mebli MILONI stosujemy jedynie drewno twardzielowe. Rygorystyczna selekcja jakościowa materiału sprawia, że do finalnych produktów trafia tylko wyjątkowa część pozyskanego z lasu surowca. Dzięki temu mamy pewność, że w Twoje ręce przekazujemy to, co najlepsze. 

JAK PRACUJEMY?

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, dzięki któremu kontrolujemy cały proces obróbki drewna. Dbamy o jakość na każdym etapie produkcji – począwszy od kłody kupionej w lesie, a skończywszy na meblu dostarczonym do Twojego domu. 

Opracowaliśmy innowacyjną technologię trójwarstwowego klejenia drewna. Pozwala nam ona uzyskać znakomitą stabilność blatów i wykorzystać zalety dębu. Nie łączymy desek na długości, dzięki czemu nasze blaty przedstawiają spójne malowidła dębowych słojów. Do wykończenia drewna stosujemy ekologiczne olejowoski, które umożliwiają regularne odświeżanie blatów, a nawet całkowitą renowację mebli. Dzięki temu produkty MILONI mogą regularnie zyskiwać nowe życie.

Największą siłą naszej firmy jest doświadczenie ludzi, którzy ją tworzą. Nawet najbardziej wyszukane technologie i najnowocześniejsze maszyny nigdy nie zastąpią wiedzy zdobywanej przez lata pracy z tym pięknym i jednocześnie trudnym materiałem, jakim jest naturalne drewno dębowe.

Najlepsze materiały i innowacyjna technologia w rękach doświadczonego zespołu to klucz do tworzenia produktów najwyższej jakości. Tak właśnie powstają meble MILONI.