Szafki RTV drewniane na zamówienie

Szafki rtv na zamówienie

Szafki RTV drewniane na wymiar

Głównym zadaniem szafki RTV jest ułatwianie domownikom korzystania z telewizora i sprzętu grającego. Dodatkowo może być ona stylowym dodatkiem do salonu. Coraz częściej zdarza się, że szafka RTV stoi w otwartej przestrzeni połączonej z jadalnią, dlatego warto zadbać o to, by nie odbiegała znacząco wyglądem od znajdującego się w pobliżu stołu czy komody.

Oczekiwania Klientów dotyczące szafek RTV są bardzo różne. Często znalezienie gotowego modelu spełniającego wszystkie warunki praktyczne i estetyczne użytkowników jest wręcz niemożliwe. Jednak w MILONI jesteśmy w stanie sprostać złożonym wymaganiom Klientów, tworząc szafki RTV na zamówienie.

DOPASUJ SZAFKĘ RTV MILONI DO SWOICH POTRZEB


Wybierz model


Wybierz rozmiar


Wybierz kolor

ZAMÓW SZAFKĘ RTV WŁASNEGO PROJEKTU

Masz własny pomysł na wymarzoną szafkę RTV? Możemy ją dla Ciebie wykonać! Opisz swój projekt i prześlij rysunki. Kliknij przycisk poniżej, aby przejść do kreatora.

SZAFKI RTV NA ZAMÓWIENIE - REALIZACJE

Nowoczesne szafki RTV

Szafka RTV jest z założenia przeznaczona do przechowywania sprzętów audio i wideo, dlatego trzeba zaprojektować ją w taki sposób, by jak najlepiej spełniała swoją funkcję. Zaplanowania wymaga nie tylko forma mebla, ale również przestrzeń wokół niego. Poniżej przedstawiamy kilka porad dotyczących tego, na co warto zwrócić uwagę przy ustalaniu ostatecznego kształtu szafki RTV na zamówienie.

Po pierwsze – ważne jest, aby wiedzieć, jaki sprzęt ma się w szafce znaleźć: wzmacniacz, tuner, dekoder, odtwarzacz płyt czy może coś innego? Każde z urządzeń ma nieco inne wymiary i warto je znać przed zatwierdzeniem ostatecznej formy szafki. Należy też mieć w pamięci, że sprzęty elektroniczne często wymagają dobrego obiegu powietrza do chłodzenia wewnętrznych podzespołów, dlatego wolna przestrzeń nad sprzętem powinna mieć co najmniej kilka centymetrów wysokości.

Ważną kwestią jest również to, jaki sprzęt będzie stał na blacie szafki RTV. Od funkcji blatu zależna jest wysokość mebla. Na przykład szafka RTV na zamówienie, na której stanie telewizor, powinna być niższa od szafki RTV na zamówienie, na której stanie gramofon (chodzi o to, aby użytkownik miał możliwość zmienić płytę winylową, stojąc w wygodnej, wyprostowanej pozycji).

Następnie warto zastanowić się nad tym, jakiego typu przedmioty będą chowane w szufladach lub za drzwiczkami szafki. Najczęściej trafiają tam płyty z muzyką czy filmami, kamery, aparaty fotograficzne i ładowarki. Świadomość tego, co musi być pod ręką, zaraz obok głównego sprzętu RTV, pozwoli optymalnie zaplanować przestrzeń ukrytą za frontami.

Wszystkie elementy zestawu Hi-Fi oraz sprzęt telewizyjny wymagają podłączeń – zarówno tych zasilających, jak i tych przekazujących informacje między samymi sprzętami. Konfigurację tych połączeń trzeba przemyśleć jeszcze zanim szafka na zamówienie zostanie wykonana. W innym wypadku może się okazać, że nie wszystkie kable da się połączyć bez ingerencji w konstrukcję gotowego mebla. W MILONI profesjonalnie doradzimy, gdzie najlepiej umieścić otwory na przewody. Jeśli jest taka potrzeba, możemy zamontować przepusty kablowe w plecach, między ściankami, a nawet w blacie szafki RTV na zamówienie. Możemy także cofnąć tylną ściankę szafki lub zrobić plecy częściowe, pozostawiając zewnętrzne boki w pełnej szerokości. Dzięki temu powstanie wolna przestrzeń między wnętrzem szafki a ścianą. W tej przestrzeni z łatwością ukryją się wszelkie połączenia kablowe, a mebel będzie można dosunąć do samej ściany. 

Jeśli szafka RTV ma stać przy ścianie, dobrze jest pomyśleć też o delikatnym cofnięciu tylnych nóg, tak by nie kolidowały z listwą przypodłogową. 

Na koniec warto się upewnić, że szafka na zamówienie, zarówno pod względem wymiarów, jak i ustawienia, jest dostosowana do istniejących gniazd zasilania.

Szafka na zamówienie to mebel, który można modyfikować na wiele sposobów. Jeśli masz własną koncepcję idealnej szafki RTV, opisz nam ją, korzystając z kreatora na tej stronie. Sprawdź również, które stoliki kawowe i komody MILONI będą najlepiej pasować do Twojego mebla. Jeśli masz własny pomysł także na te meble, możemy je dla Ciebie wykonać jako meble na zamówienie.