Szafki RTV drewniane na zamówienie

Szafki rtv na zamówienie

Szafki RTV drewniane na wymiar

Głównym zadaniem szafek RTV jest ułatwianie nam korzystania ze sprzętu grającego i odtwarzającego obraz. Coraz częściej jednak szafki RTV są częścią otwartej przestrzeni połączonej z jadalnią, dlatego warto zadbać o to, by szafka RTV nie odbiegała znacząco wyglądem od znajdującego się w pobliżu stołu czy komody. Zadanie to nie jest łatwe, ponieważ wymagania odnośnie wykonania szafek RTV są bardzo różne, często znalezienie wersji spełniającej wszystkie stawiane wymagania jest po prostu niemożliwe. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania szafki RTV na zamówienie. Możliwości wykonania takiego mebla są tak szerokie, jak wymagania zamawiających. 

DOPASUJ SZAFKĘ RTV MILONI DO SWOICH POTRZEB


Wybierz model


Wybierz rozmiar


Wybierz kolor

ZAMÓW SZAFKĘ RTV WŁASNEGO PROJEKTU

Masz własny pomysł na wymarzoną szafkę RTV? Możemy ją dla Ciebie wykonać! Opisz swój projekt i prześlij rysunki. Kliknij przycisk poniżej, aby przejść do kreatora.

SZAFKI RTV NA ZAMÓWIENIE - REALIZACJE

Szafka RTV jest z założenia przeznaczona do przechowywania sprzętów audio i wideo, dlatego konieczne jest zaprojektowanie mebla w taki sposób, by był on dodatkiem do funkcji, którą ma we wnętrzu spełniać cały zestaw. Zaplanowania wymaga nie tylko forma mebla, ale również przestrzeń za nim i po jego bokach. Poniżej kilka porad, na co zwrócić uwagę przy ustaleniach kształtu i funkcji szafki RTV na zamówienie.

Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć jaki sprzęt ma się w szafce znaleźć: wzmacniacz, tuner, dekoder, odtwarzacz płyt itd. Każde z urządzeń może mieć nieco inne wymiary i warto je znać przed zatwierdzeniem ostatecznego kształtu szafki. Należy też mieć w pamięci, że sprzęty wymagają obiegu powietrza do chłodzenia wewnętrznych podzespołów, dlatego przestrzeń nad nimi powinna mieć kilka centymetrów zapasu, by umożliwić obieg powietrza.
Ważną kwestią jest również to, czy na blacie szafki RTV będzie stał sprzęt. Jest to istotne, ponieważ od funkcji zależna jest wysokość mebla. Przykładowo, jeśli na szafce stanąć ma telewizor, to powinna być ona niższa od szafki, na której stałby gramofon (abyśmy stojąc w wygodnej, wyprostowanej pozycji mieli możliwość wymienić płytę winylową). 

Następnie, warto zastanowić się, jakiego typu przedmioty chcemy mieć pod ręką. Najczęściej są to płyty z muzyką czy filmami, kamery, aparaty i ich ładowarki. Wiedza o tym, co będzie w szufladach czy za drzwiczkami zaraz obok sprzętu RTV, pozwoli optymalnie zaplanować przestrzeń ukrytą za frontami.
Wszystkie elementy zestawu Hi-Fi czy sprzęt telewizyjny wymagają podłączeń. Zarówno tych do zasilania prądem, jak i wzajemnych połączeń między samymi sprzętami. Rozważenia konfiguracji tych połączeń radzimy nie zostawiać do momentu ustawienia mebla w salonie, ponieważ może się okazać, że nie wszystkie połączenia są możliwe do wykonania bez ingerencji w konstrukcję mebla. W MILONI profesjonalnie doradzimy gdzie wykonać otwory na przejścia kabli w plecach lub między ściankami mebla. Jeśli jest taka potrzeba, można w szafce RTV na zamówienie zamontować przepust kablowy w blacie, umożliwiając estetyczne przejście kabli. 

Na koniec, warto dopasować mebel do istniejących podłączeń zasilania: poza wykonaniem otworów przepustowych, możliwe jest cofnięcie pleców szafki, aby pozostawić zewnętrzne boki w pełnej szerokości. Inne rozwiązanie to wykonanie pleców częściowych (nie na całej tylnej ściance szafki). Taki zabieg pozwala uzyskać wolną przestrzeń między plecami mebla, a ścianą, w której można wygodnie ukryć wszelkie połączenia kablowe, a jednocześnie boki mebla dosunąć do ściany. Warto także pamiętać o delikatnym cofnięciu tylnej nogi, tak by dostawienie mebla przy ścianie nie kolidowało z listwą przypodłogową.