Stół skandynawski

Stoły skandynawskie

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.


Wnętrza w stylu skandynawskim są bardzo popularne, także w Polsce. Nic w tym dziwnego – są praktyczne i wygodne, a przy tym mają wyjątkowy urok. Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim naturalnymi materiałami, jasnymi barwami, prostymi kształtami i funkcjonalnymi rozwiązaniami. To dobry kierunek dla tych, którzy cenią prostotę, ekologiczne rozwiązania i oszczędność formy. Styl skandynawski sprawdzi się nawet w niewielkich mieszkaniach, ponieważ jasna kolorystyka powiększa optycznie pomieszczenia i sprawia wrażenie, że jest w nich więcej światła.

Drewno jest kluczowym elementem skandynawskich domów. Występuje w naturalnie jasnych kolorach lub jest dodatkowo rozbielane. Może być z niego wykonana podłoga, meble oraz rozmaite dodatki. Dla Skandynawów istotny jest też sposób wykończenia drewna. Preferują oni olejowanie, dzięki któremu drewno zachowuje swoje naturalne cechy, a renowacja mebli i podłóg nie sprawia kłopotu. Drewniane meble skandynawskie są proste i funkcjonalne, zwykle pozbawione zdobień. Takie też są stoły w stylu skandynawskim. Solidne, wykonane z naturalnych surowców i utrzymane w jasnej kolorystyce stoły skandynawskie świetnie sprawdzą się w dużych jadalniach, podkreślając prostotę i naturalność wnętrz. Chociaż niektóre stoły skandynawskie są dość ciężkie w formie, to jednak dzięki naturalnym odcieniom nie są przytłaczające. Ponadto pięknie prezentują się w połączeniu z jasnymi podłogami czy białymi ścianami.

Jeśli chodzi o stoły MILONI, to jest wśród nich kilka modeli świetnie pasujących do wnętrz skandynawskich. Te stoły są proste w bryle, duże i masywne. Szerokie, praktyczne blaty i niewidoczne łączenia elementów dodatkowo nawiązują do stylu skandynawskiego. Nasze stoły drewniane skandynawskie nie mają zbędnych dekoracji, za to drewno w nich jest mocno wyeksponowane. Blaty wykonane są w całości z naturalnego drewna, a nogi są drewniane bądź metalowe. Podobnie jak Skandynawowie, uwielbiamy podkreślać naturalne piękno drewna, dlatego do wykończenia stołów stosujemy ekologiczne olejowoski. Dzięki temu rysunek drewna jest dobrze widoczny, a powierzchnia każdego blatu jest właściwie zabezpieczona i aksamitna w dotyku. Blaty stołów MILONI można łatwo konserwować i samodzielnie renowować (o tym, jak to zrobić, przeczytasz w zakładce Pielęgnacja oraz na naszym blogu o stołach drewnianych). To odróżnia stoły wykonane w 100% z drewna od tych, w których produkcji używa się innych materiałów. Na specjalne życzenie możemy nawet odejść od technologii super selekcji drewna i stworzyć stoły skandynawskie w bardziej surowej, lekko sękatej wersji, podkreślającej naturalne nieregularności desek.

Do wnętrz w stylu skandynawskim najlepiej będą pasowały stoły skandynawskie MILONI w jasnych kolorach. Świetnie tu sprawdzi się odcień Pure, ponieważ najbardziej nawiązuje do koloru surowego drewna, a nawet delikatnie go rozjaśnia. Z tego względu to jeden z najbardziej popularnych kolorów MILONI. Jednak równie dobrze we wnętrzach skandynawskich odnajdzie się stół w odcieniu Natural, który jest tylko odrobinę ciemniejszy, oraz Off White, który rozbiela drewno i nadaje mu nieco zimniejszy odcień. Na indywidualne zamówienie stoły w stylu skandynawskim możemy także wykończyć olejowoskiem spoza oferty katalogowej.

Stoły w stylu skandynawskim to produkty dla najbardziej wymagających, a stoły MILONI są wśród nich wyjątkowe. Dobrze zaprojektowany, precyzyjnie wykonany i naturalnie wykończony stół MILONI to inwestycja na długie lata.

Jeśli jednak w tej kategorii nie ma stołu skandynawskiego, którego szukasz, możesz opisać nam swój wymarzony stół w zakładce Stoły na zamówienie, żebyśmy mogli go dla Ciebie stworzyć.