Stoły skandynawskie

Stoły skandynawskie

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.

 


Stoły w stylu skandynawskim pilnie poszukiwane

Kwintesencją pragmatyzmu Skandynawów, dającego początek stylowi skandynawskiemu, jest ograniczanie liczby mebli we wnętrzu i skupianie się na ich użytkowości. Zwolennicy tego kierunku cenią prostotę, ekologiczne rozwiązania i oszczędność form. Nic więc dziwnego, że wnętrza w stylu skandynawskim święcą triumfy popularności także w Polsce. Połączenie walorów praktycznych z komfortem i wyjątkowym urokiem sprawdza się w każdych warunkach. Wybór naturalnych materiałów, jasnych barw, prostych kształtów i funkcjonalnych rozwiązań to dobry kierunek dla wszystkich tych, którzy urządzają niewielkie mieszkania. Jasna kolorystyka optycznie powiększa pomieszczenia, dzięki czemu można odnieść wrażenie, że jest w nich więcej światła. Zarówno światło, jak i drewno, stały się wyróżnikami wzornictwa rodem ze Skandynawii, a jeden z najbardziej sugestywnych obrazów z wnętrz aranżowanych przez Skandynawów to widok drewnianego stołu skandynawskiego, nad którym wisi lampa wykonana z naturalnych materiałów.

Myślisz stół skandynawski, mówisz drewno

Kluczowym elementem skandynawskich domów jest drewno, które występuje w naturalnie jasnych kolorach lub jest dodatkowo rozbielane. Mogą być z niego wykonane: podłoga, meble oraz wszelkiego rodzaju elementy wyposażenia wnętrz czy artykuły dekoracyjne. Skandynawowie dużą wagę przywiązują do sposobu wykończenia drewna. Preferują oni olejowanie, dzięki któremu drewno zachowuje swoje naturalne cechy, a renowacja mebli i podłóg nie stanowi problemu. Drewniane meble w stylu skandynawskim są proste i funkcjonalne, zazwyczaj pozbawione zdobień. Solidne, wykonane z naturalnych surowców i utrzymane w jasnej kolorystyce stoły skandynawskie świetnie sprawdzą się w dużych jadalniach. Z nimi bez trudu można budować klimat minimalizmu we wnętrzach. Chociaż formy niektórych drewnianych stołów skandynawskich zdają się być cięższe, to dzięki naturalnym odcieniom nie sprawiają wrażenia przytłaczających. Ponadto pięknie prezentują się w połączeniu z jasnymi podłogami i ścianami.

Drewniane stoły skandynawskie według MILONI

W ofercie MILONI znajduje się kilka modeli stołów świetnie pasujących do wnętrz w stylu skandynawskim. Proste w formie bryły, oparte na masywnych lub bardziej subtelnych i wyrazistych nogach, szerokie, praktyczne blaty i niewidoczne łączenia elementów, idealnie wpisują się w styl skandynawski. Na próżno szukać w drewnianych stołach skandynawskich MILONI ozdobników. Dekoracje są zbędne, gdyż piękno mebli podkreśla mocno wyeksponowane drewno. Blaty w całości wykonuje się z naturalnego surowca, jakim jest dąb, a nogi są drewniane bądź metalowe. Podobnie jak Skandynawowie, marka MILONI uwielbia wydobywać z drewna jego piękno, dlatego do wykończenia stołów stosuje ekologiczne olejowoski. Dzięki temu rysunek drewna jest dobrze widoczny, a powierzchnia każdego blatu właściwie zabezpieczona i aksamitna w dotyku. Blaty stołów w stylu skandynawskim, które ma w swojej ofercie MILONI można łatwo konserwować i samodzielnie dokonywać ich renowacji. Szczegółowa instrukcja znajduje się w zakładce Pielęgnacja oraz na naszym blogu o stołach drewnianych. Właśnie to odróżnia stoły wykonane w 100% z drewna od tych, do produkcji których używa się innych materiałów. Na specjalne życzenie możemy odejść od technologii, w której dokonujemy skrupulatnej selekcji drewna i stworzyć stół skandynawski w bardziej surowej, lekko sękatej wersji, podkreślając naturalne nieregularności desek.

Naturalny urok skandynawskich stołów

Do wnętrz w stylu skandynawskim najlepiej będą pasowały te skandynawskie stoły z oferty MILONI, które dostępne są w jasnych kolorach. Warto postawić na odcień Pure, ponieważ najbardziej nawiązuje do koloru surowego drewna, a nawet delikatnie go rozjaśnia. Właśnie z tego względu to jeden z najbardziej popularnych kolorów MILONI. Równie dobrze we wnętrzach skandynawskich odnajdą się stoły w odcieniach Natural, bo to kolor tylko odrobinę ciemniejszy oraz Off White, który rozbiela drewno, nadając mu bardziej zimny ton. Na indywidualne zamówienie, drewniane stoły skandynawskie mogą zostać wykończone olejowoskiem spoza oferty katalogowej.

Zainwestuj w stół skandynawski

Stoły w stylu skandynawskim należą do produktów wyjątkowych, których poszukują najbardziej wymagający klienci. Dobrze zaprojektowany, precyzyjnie wykonany i naturalnie wykończony stół MILONI to inwestycja na długie lata. Wybór musi być przemyślany i w pełni świadomy. Jeśli więc w tej kategorii produktów nie możesz znaleźć drewnianego stołu skandynawskiego, jakiego szukasz, możesz opisać nam swój wymarzony mebel w zakładce Stoły na zamówienie, a my z przyjemnością go dla Ciebie stworzymy.