Nowoczesne drewniane stoły kuchenne

Stoły do kuchni

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.


Nowoczesne stoły kuchenne to meble funkcjonalne, które nie zajmują zbyt dużo miejsca. Dlatego też nowoczesne stoły do kuchni są z reguły mniejsze niż stoły do jadalni, zwykle też nie posiadają systemu rozkładania. W niewielkich mieszkaniach lub w tych pozbawionych jadalni, to właśnie w kuchni znajduje się stół, przy którym toczy się życie rodzinne. W większych domach natomiast drewniane stoły do kuchni zazwyczaj pełnią rolę mebli pomocniczych. Przy takim dodatkowym stole kuchennym można usiąść, jedząc szybkie śniadanie przed pracą, można go też wykorzystać jako blat do przygotowywania posiłków.

Stoły drewniane do kuchni to szeroka kategoria mebli. Przed zamówieniem stołu trzeba zastanowić się nad jego przeznaczeniem. To pomoże wybrać odpowiedni model i dostosować jego wymiary do własnych potrzeb. Nowoczesne stoły kuchenne mogą być zarówno rozkładane, jak i nierozkładane. Jeśli stół kuchenny jest jedynym stołem w domu, warto zastanowić się nad zamówieniem wersji rozkładanej. Należy jednak wziąć pod uwagę to, w jaki sposób wybrany stół kuchenny się rozkłada. Warto przeczytać o każdym z systemów zastosowanych w stołach MILONI, odwiedzając zakładkę Stoły rozkładane.

Rozłożony stół nie może nadmiernie ograniczać mobilności w kuchni. Stół kuchenny nawet po rozłożeniu powinien umożliwiać właścicielom dostęp do wszystkich szafek, zlewu, kuchenki czy lodówki. Jeśli stół krótszym bokiem styka się ze ścianą, to najlepiej, żeby blat nie rozkładał się synchronicznie, a jednostronnie – tak jak w modelach BLOX i LOFT, które reprezentują najbardziej nowoczesne stoły do kuchni. Często jednak stół kuchenny styka się ze ścianą dłuższym bokiem. Wówczas warto rozważyć zamówienie węższego stołu niż standardowy. Ponieważ z drugiej strony blatu nie ma miejsc do siedzenia, węższy stół kuchenny nadal będzie funkcjonalny, a zabierze zdecydowanie mniej miejsca. W rozmiarach katalogowych najmniejszy stół MILONI ma 80 cm szerokości (lub w przypadku stołów rozkładanych – 90 cm). Jeśli taki mebel stoi przy ścianie, może mieć nawet 70 cm szerokości – i wciąż będzie wygodny w użytkowaniu. 

Ze względu na oszczędność miejsca, ważne jest również to, żeby pod stołem kuchennym mogły schować się krzesła. Dlatego warto zwrócić uwagę na wybór zarówno stołu, jak i pasujących do niego krzeseł. Przy stołach do kuchni na pewno nie sprawdzą się fotele i masywne krzesła, natomiast dobrze spiszą się taborety oraz ławki dopasowane stylistycznie do stołu. Pięknie współgrają ze sobą na przykład stół i taborety lub ławeczka z serii BLOX. Takie niestandardowe produkty MILONI można zobaczyć w zakładce Meble na zamówienie i Krzesła na zamówienie.

Wszystkie stoły MILONI prezentowane w tej zakładce sprawdzą się jako stoły drewniane do kuchni. Wśród stołów o klasycznej formie, w roli stołu kuchennego najlepiej odnajdzie się model AVANGARDE. Ten stół posiada cienkie nogi umieszczone na końcach blatu, co umożliwia schowanie pod nim największej liczby krzeseł. Jeśli chodzi o nowoczesne stoły do kuchni, dobrym kandydatem będzie model OX, zwłaszcza do kuchni o układzie innym niż prostokątny. Ten delikatny nierozkładany stolik można zamówić w różnych rozmiarach.

W każdej sytuacji, gdy potrzebne są stoły drewniane do kuchni w wymiarach innych niż katalogowe, warto przez stronę MILONI wysłać zapytanie o stół na zamówienie. Jesteśmy w stanie dostosować drewniane stoły kuchenne do Twoich potrzeb.