Nowoczesne drewniane stoły kuchenne

Stoły do kuchni

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.

 


Stół do kuchni – mebel z duszą

Od nowoczesnych stołów kuchennych oczekuje się, że nie będą zajmować zbyt wiele miejsca i jednocześnie pełnić wiele funkcji. To mają być kuchenne centra dowodzenia, bo to przy stole wszystko się zaczyna. To siedząc przy nim szuka się przepisów kulinarnych, ustala się z domownikami, kto za co będzie odpowiedzialny podczas wspólnego gotowania. Na stole powstają pierniki i zostawia się drugie śniadanie dla dzieci wychodzących do szkoły. Przy nim i przy kubkach z parującym kakao trwają rozmowy do późnych godzin nocnych. Takie rzeczy mogą dziać się tylko przy drewnianym stole kuchennym, bo to mebel z duszą – na lata. Zapamięta przekazywane z pokolenia na pokolenie przepisy, przetrwa niejedno lepienie pierogów i formowanie ciasteczek i będzie niemym świadkiem spontanicznego wyznania podczas porannej kawy.

Kompaktowe stoły drewniane do kuchni

Nowoczesne stoły do kuchni są zazwyczaj mniejsze niż stoły do jadalni i nie muszą być wyposażone w systemy rozkładania. W niewielkich mieszkaniach lub w tych pozbawionych jadalni, to właśnie w kuchni znajduje się stół, przy którym toczy się rodzinne życie. W domach, gdzie przestrzeni jest zdecydowanie więcej, drewniane stoły do kuchni pełnią zazwyczaj rolę mebli pomocniczych. Przy takim dodatkowym stole kuchennym można usiąść i zjeść szybkie śniadanie przed wyjściem do pracy, można go też wykorzystać jako blat do przygotowywania posiłków.

Stół podczas czyszczenia

Eksploatacja nowoczesnego stołu do kuchni, którego powierzchnia wykończona jest olejowoskiem, wymaga codziennej pielęgnacji, tak jak wszystkie powierzchnie z naturalnego drewna. Na drewnianym stole kuchennym może się zdarzyć dosłownie wszystko. Nic więc dziwnego w tym, że, po przygotowaniu czy spożywaniu posiłków, na blacie pojawią się ślady użytkowania. Warto wiedzieć, że powierzchnie, które są powleczone olejowoskiem mają właściwości antystatyczne, więc pozbycie się z nich suchych zabrudzeń nie sprawia żadnego problemu.
Zdarza się jednak, że stół zostaje zabrudzony w inny sposób. Na blat mogą zostać wylane różnego rodzaju. Nie należy się tym przejmować, gdyż są to powierzchnie, które są na to odporne. Oczywiście do pewnego czasu. Nie chodzi o to, by natychmiast ścierać to, co się wyleje. Można spokojnie dokończyć posiłek, a później przy pomocy czystej szmatki zebrać to, co na stole się pojawiło, uważając przy tym, by tej powierzchni nie rysować. Dopiero później – najlepiej wilgotną szmatką – przetrzeć powierzchnię, by była czysta. Następnie wystarczy zetrzeć wszystko na sucho. Tak oto proces czyszczenia nowoczesnego stołu kuchennego można uznać za zakończony. Więcej o czyszczeniu pielęgnacji i konserwacji stołów MILONI znajdziesz na naszym blogu.

Nowoczesne stoły kuchenne bez tajemnic

Stoły drewniane do kuchni to obszerna kategoria mebli, dlatego ważne, by przed zamówieniem stołu dokładnie wszystko przemyśleć i zdać sobie sprawę z przeznaczenia mebla. Pomoże to wybrać odpowiedni model i dostosować jego wymiary do wszystkich potrzeb. Nowoczesne stoły kuchenne mogą być zarówno rozkładane, jak i nierozkładane. Jeśli stół kuchenny ma być jedynym stołem w domu, warto zastanowić się nad zamówieniem go w wersji rozkładanej. Należy jednak wziąć pod uwagę to, w jaki sposób wybrany stół kuchenny się rozkłada. Warto odpowiednio wcześniej poczytać o każdym z systemów zastosowanych w stołach MILONI. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się w zakładce Stoły rozkładane.

Miejsce dla stołu

Rozłożony stół nie może nadmiernie ograniczać mobilności w kuchni. Drewniany stół kuchenny, nawet po rozłożeniu, powinien umożliwiać użytkownikom dostęp do wszystkich szafek, zlewu, kuchenki czy lodówki. Jeśli krótszym bokiem styka się ze ścianą, to najlepiej, żeby blat nie rozkładał się synchronicznie, a jednostronnie – tak jak w modelach BLOX i LOFT, które należą do najbardziej nowoczesnych stołów do kuchni. Często jednak zdarza się, że stół styka się ze ścianą dłuższym bokiem. Wówczas warto rozważyć zamówienie węższego stołu niż standardowy. Ponieważ z drugiej strony blatu nie ma miejsc do siedzenia, węższy stół kuchenny nadal będzie funkcjonalny, a zajmie zdecydowanie mniej miejsca. W rozmiarach katalogowych najmniejszy stół MILONI ma 80 cm szerokości (lub w przypadku stołów rozkładanych – 90 cm). Jeśli taki mebel stoi przy ścianie, może mieć nawet 70 cm szerokości i wciąż będzie wygodny w użytkowaniu.

Przy kuchennym stole

Ze względu na oszczędność miejsca, bardzo ważne jest to, by pod nowoczesnym stołem kuchennym mogły schować się krzesła. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na wybór stołu, ale i pasujących do niego krzeseł. Przy stołach do kuchni na pewno nie sprawdzą się fotele i masywne krzesła, natomiast dobrze sprawdzą się taborety oraz ławki dopasowane stylistycznie do stołu. Idealnie będą ze sobą współgrać na przykład stół i taborety lub ławeczka z serii BLOX. Takie niestandardowe produkty MILONI można zobaczyć w zakładce Meble na zamówienie i Krzesła na zamówienie.

Drewniane stoły do kuchni – wybór idealny

Wszystkie stoły MILONI prezentowane w zakładce Stoły do kuchni doskonale odnajdą się w tej przestrzeni. Wśród stołów o klasycznej formie, najlepiej w roli stołu kuchennego odnajdzie się model AVANGARDE. To mebel, w którym cienkie nogi umieszczone na skraju blatu pozwalają na schowanie pod nim największej liczby krzeseł. Spośród nowoczesnych stołów do kuchni, najlepszym kandydatem będzie model OX, zwłaszcza do kuchni o układzie innym niż prostokątny. Ten nierozkładany okrągły stół, o ciekawej, delikatnej formie, można zamówić w różnych rozmiarach.

Stoły dopasowane do potrzeb

W każdej sytuacji, gdy nowoczesny stół do kuchni wymaga innych wymiarów niż katalogowe, warto przez stronę MILONI wysłać zapytanie o stół na zamówienie. Jesteśmy bowiem w stanie dostosować drewniane stoły kuchenne do Twoich potrzeb.