Nowoczesny stół dębowy

Stoły dębowe

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.


Dąb jest jednym z najszlachetniejszych i najbardziej cenionych ze wszystkich gatunków drzew liściastych w Europie. Drewno dębowe charakteryzuje się pięknym i wyraźnym rysunkiem, jest też twarde i odporne na ścieranie, dzięki czemu świetnie nadaje się do produkcji wysokiej klasy mebli. Jednocześnie jest to surowiec trudny do obróbki, dlatego tylko prawdziwy kunszt i nowoczesna technologia poparta wieloletnim doświadczeniem pozwalają na stworzenie doskonałego stołu dębowego. Tak właśnie powstaje każdy stół dębowy MILONI.

Nowoczesne stoły dębowe MILONI wykonywane są w 100% z selekcjonowanego dębu europejskiego z polskich lasów. Jesteśmy całkowicie odpowiedzialni za nasze produkty, dlatego uważnie kontrolujemy cały proces ich tworzenia – od pozyskania surowca aż po wysyłkę finalnego mebla. Dzięki temu mamy pewność, że każdy z naszych Klientów dostaje najwyższej jakości nowoczesny stół dębowy, który będzie mu służył przez wiele lat.

Wielką zaletą mebli wykonanych z drewna jest ich wyjątkowość. Nie ma dwóch identycznych stołów, tak jak nie ma dwóch takich samych drzew w lesie. Każdy stół dębowy ma inny rysunek i dzięki temu jest unikatowy. Tworząc blaty, staramy się wybierać drewno o podobnym rysunku, dbamy też o to, żeby deski blatu nie były łączone na długości. Wszystko po to, żeby blat pięknie prezentował się jako całość. Stoły MILONI są nie tylko estetyczne, ale także trwałe i stabilne dzięki zastosowaniu technologii trójwarstwowego klejenia drewna dębowego.

Uwielbiamy podkreślać naturalne piękno drewna, dlatego blaty stołów MILONI nigdy nie są malowane farbą akrylową. Do wykończenia drewna stosujemy ekologiczne olejowoski. Dzięki temu rysunek dębu jest dobrze widoczny, nawet przy ciemniejszych kolorach oleju, a powierzchnia blatu jest właściwie zabezpieczona i aksamitna w dotyku. Z zastosowania olejowosków płynie jeszcze jedna ważna korzyść – blaty stołów dębowych MILONI można łatwo konserwować i samodzielnie renowować. To odróżnia stoły wykonane w 100% z drewna od tych, w których produkcji używa się innych materiałów. Przy stole toczy się życie, dlatego chcemy, żeby użytkowanie stołów MILONI było przyjemnością, a ich pielęgnacja nie sprawiała kłopotu. Przy tej okazji zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga o stołach drewnianych, na którym szerzej omawiamy zalety olejowanego drewna i demonstrujemy, jak dbać o stół dębowy nowoczesny.

Warto też zauważyć, że najwięcej naturalnych podłóg robi się w Europie właśnie z dębu, a nawet podłogi syntetyczne, takie jak panele, często imitują rysunek drewna dębowego. Dzięki temu stoły dębowe będą pasowały do podłóg niemal w każdym polskim domu.

Nasza wyjątkowa technologia i nowatorskie podejście do produkcji sprawiają, że wszystkie stoły MILONI to stoły dębowe nowoczesne – nawet jeśli ich bryła jest klasyczna.

W ofercie MILONI znajdują się nie tylko stoły do jadalni, ale też stoły do kuchni i stoliki kawowe z drewna dębowego.

Mimo że specjalizujemy się w meblach dębowych, na indywidualne zamówienie możemy także wykonać stoły z jesionu lub orzecha amerykańskiego. Żeby zamówić niestandardowy stół, przejdź do zakładki Stoły na zamówienie.