Nowoczesne stoły dębowe

Stoły dębowe

Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość.

 


Siła dębu zaklęta w dębowym stole

Dąb – jeden z najbardziej szlachetnych i tym samym najbardziej cenionych ze wszystkich gatunków drzew liściastych w Europie – jak przystało na króla, zdominował wnętrza o nowoczesnym charakterze. Długowieczność i okazały wygląd dębów od wieków wywoływały ogromne wrażenie na obserwujących je ludziach, a szum liści dębu zagłuszał ich troski. Do dzisiaj są podziwiane i chętnie zapraszane do wnętrz. Drewno dębowe charakteryzuje się pięknym i wyraźnym rysunkiem, jest też twarde i odporne na ścieranie, dzięki czemu idealnie nadaje się do produkcji wysokiej klasy mebli, takich jak nowoczesne stoły dębowe. Jednocześnie jest to surowiec trudny do obróbki, dlatego tylko prawdziwy kunszt i wieloletnie doświadczenie, w połączeniu z nowoczesnymi technologiami, pozwalają na stworzenie doskonałego stołu dębowego. Tak właśnie powstają stoły MILONI.

Nowoczesny stół dębowy – 100% polskiego dębu

Nowoczesne stoły dębowe MILONI wykonywane są w 100% z wyselekcjonowanego dębu europejskiego z polskich lasów. Coraz więcej osób przekonuje się o jego walorach i zaczyna doceniać piękno i trwałość dębu z Polski. Jesteśmy całkowicie odpowiedzialni za nasze produkty, dlatego, by zagwarantować najwyższą jakość, w pełni kontrolujemy cały proces ich tworzenia – od pozyskania surowca aż po wysyłkę zrealizowanego mebla. Dzięki temu mamy pewność, że każdy z naszych Klientów dostaje doskonały w każdym calu nowoczesny stół dębowy, który będzie mu służył przez wiele lat.

Niepowtarzalność i trwałość stołu dębowego

Wielką zaletą mebli wykonanych z drewna jest ich wyjątkowość. Nie ma dwóch identycznych stołów, tak jak nie ma dwóch takich samych drzew w lesie. Każdy stół dębowy ma inny rysunek i dzięki temu jest unikatowy. Tworząc blaty, staramy się wybierać drewno o podobnym rysunku, dbamy też o to, by deski blatu nie były łączone na długości. Wszystko to po to, by blat pięknie prezentował się jako całość, którą stanowi jednolita powierzchnia. Stoły MILONI są nie tylko estetyczne, ale także trwałe, gdyż zastosowanie technologii trójwarstwowego klejenia drewna dębowego, sprawia, że konstrukcja blatu jest bardzo stabilna.

Przyjemność użytkowania nowoczesnych stołów dębowych

Uwielbiamy podkreślać naturalne piękno drewna, dlatego blaty nowoczesnych stołów dębowych MILONI nigdy nie są malowane farbą akrylową. Do wykończenia drewna stosujemy ekologiczne olejowoski. Dzięki temu rysunek dębu jest dobrze widoczny, nawet przy ciemniejszych kolorach oleju, a powierzchnia blatu jest właściwie zabezpieczona i aksamitna w dotyku. Zastosowanie olejowosków przynosi jeszcze jedną ważna korzyść – blaty stołów dębowych MILONI można łatwo konserwować, co otwiera przed użytkownikami możliwości przeprowadzania samodzielnych renowacji. To odróżnia stoły wykonane w 100% z drewna od wszystkich tych do produkcji których używa się innych materiałów. Przy stole toczy się życie, spotyka się rodzina, odbywają się najważniejsze rozmowy i mają miejsce najbardziej wzruszające momenty życia, dlatego chcemy, by użytkowanie stołów MILONI było przyjemnością, a ich pielęgnacja nie sprawiała kłopotu. O szczegółach można się dowiedzieć z lektury naszego bloga o stołach drewnianych, na którym szczegółowo informujemy o zaletach olejowanego drewna, demonstrujemy też, jak należy dbać o każdy stół dębowy nowoczesny.

Nowoczesne stoły dębowe – uniwersalne w każdym calu

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż najwięcej naturalnych podłóg wykonuje się w Europie właśnie z dębu. Nawet podłogi syntetyczne, takie jak panele, często imitują rysunek drewna dębowego. Wynika to z tego, że każdemu zależy przede wszystkim na przytulności. Po czasach, gdy drewno kojarzyło się niemal wyłącznie z klasycznymi wnętrzami, moda na dębowe podłogi i meble zaczyna być zauważalna we wnętrzach na wskroś nowoczesnych, a ponadto uniwersalnych. Dzieje się tak dlatego, że dąb doskonale łączy się z zimnymi kolorami, np. z szarościami, ocieplając wnętrza. Nie tylko ciepło naturalnego dębu, ale też minimalizm nowoczesnych stołów dębowych, wprowadzają do mieszkań i domów elegancję, piękno i upragnioną przytulność.

Specjaliści od dębowych stołów

W ofercie MILONI znajdują się nie tylko stoły do jadalni, ale też stoły do kuchni i stoliki kawowe z drewna dębowego. Wyjątkowa technologia i nowatorskie podejście do produkcji sprawiają, że wszystkie stoły MILONI to stoły dębowe nowoczesne – nawet jeśli ich bryła wygląda na klasyczną. Mimo że specjalizujemy się w meblach z drewna dębowego, na indywidualne zamówienie możemy wykonać także stoły z jesionu lub orzecha amerykańskiego. By zamówić taki niestandardowy stół, wystarczy przejść do zakładki Stoły drewniane na zamówienie.