Jak efektownie udekorować stół wielkanocny?

Jakie dekoracje wybrać w tym roku? W jakim stylu powinny być ozdoby na stół? Jeśli to właśnie te pytania towarzyszą Ci w przygotowaniach do Wielkiej Nocy, podpowiadamy, co zrobić, by dekoracja stołu urzekała i wprowadzała domowników w wiosenny nastrój. Niech króluje naturalność!

Wielkanoc tuż tuż. Czas więc na dobre pożegnać zimę i zaprosić do domu budzącą się do życia naturę.

Trendy Wielkanoc 2021

Co powiesz na kolory ziemi i rozkwitającej przyrody? Biel, zieleń i błękit – to trzy kolory, które królują na wielkanocnym stole. Stanowią one nie tylko doskonałe tło dla tradycyjnych dekoracji. Biel, jak żaden inny kolor, podkreśla wzniosłość chwil spędzanych z bliskimi podczas Świąt.

Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, dlatego tak ważne są powroty do natury, największej inspiracji. Stół AVANGARDE w kolorze TOBACCO w otoczeniu bieli, zieleni i błękitu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Naturalność, świeżość i przestrzeń wypełniona światłem – to z kolei trzy założenia, które sprawią, że święta wielkanocne będą wyjątkowe i na długo pozostaną w pamięci. Pozwól, by głównym projektantem wnętrza stało się światło. To ono kreuje przestrzeń. Pamiętaj, by stół był odpowiednio doświetlony. Najlepszym rozwiązaniem jest lampa wisząca, która bezpośrednio oświetla blat z góry. Nie zapomnij o lampionie lub świecach, które możesz postawić na stole. Mini latarnia, wykonana z naturalnych materiałów, będzie stanowiła ciekawą ozdobę i stworzy niepowtarzalny klimat.

Gdy stół AVANGARDE znajduje się w centrum uwagi, warto odpowiednio go oświetlić.

Co powinno się znaleźć na wielkanocnym stole?

Im mniej na stole, tym lepiej. W myśl tej zasady warto zacząć od nakrycia dębowego, rozkładanego stołu, który zasługuje na to, by zaprezentować się w pełnej okazałości. Tym razem może to być nonszalancko przerzucony przez blat stołu bieżnik. Jeśli jego brzegi będą wykończone strzępionymi frędzelkami, tym lepiej.

Naturalny dębowy stół AVANGARDE w połowie zakryty, w połowie odsłonięty, to idealne rozwiązanie na świąteczny czas.

Podczas wielkanocnego śniadania na pewno nie może zabraknąć zastawy stołowej. Jeżeli wybierzesz naczynia z kamionki, to urzekną Cię one różnorodnością odcieni i struktur. Ich kształty nie są idealne, a naczynia często bywają postarzane, więc jak się domyślasz, nie jest to dzieło przypadku, a celowe zabiegi, które sprawią, że z taką zastawą świąteczne ucztowanie będzie niezapomniane. Jeśli Twój wybór padnie na tę zastawę, to na pewno będą do niej pasowały sztućce w stylu vintage. Aranżacji dopełnią kieliszki, których smukłe kształty wprowadzą wdzięk i lekkość.

Dekoracja takiego stołu jak AVANGARDE nie musi być wymyślna. Bardzo łatwo wykonać ją przy pomocy choćby serwetek, a na każdym zrobi wrażenie.
Piękną ozdobą talerza będzie serwetka zwinięta w zajęcze uszy i udekorowana świeżymi kwiatami.

Na stole nie może zabraknąć symbolu Wielkanocy, czyli jajka. Ale kto powiedział, że jajka muszą być tylko kurze? Najbardziej popularne obok jajek od kur są jajka przepiórcze. Ich nakrapiane skorupki będą się doskonale prezentować jako wielkanocne dekoracje.

Maleńkie jajka przepiórcze to urocza ozdoba każdego świątecznego stołu.

Czego tu jeszcze brakuje? Zapachu wiosennych kwiatów! Sięgnij po żonkile, stokrotki i hiacynty. Nie wahaj się postawić na stole białych tulipanów, niech emanują naturalnym pięknem. Pamiętaj, że kwiaty zawsze będą zachwycały świeżością, stanowiąc urokliwą i przyjemną dla oka dekorację.

Żonkile w mchu i szklanym naczyniu to prosty pomysł na efektowną i naturalną dekorację stołu

Radosnych chwil nie tylko za stołem!

Nadchodzi wyjątkowy czas, spróbuj więc choć na kilka dni zapomnieć o codzienności. Niech Ci w tym pomoże spoglądanie na wielkanocne dekoracje i upajanie się zapachem wiosennych kwiatów. Spędzając Wielkanoc z najbliższymi doceń ich obecność. Bądź wdzięczny, że spotykacie się w zdrowiu i, że znajdując się w takim gronie możesz zasiąść ze wszystkimi, których kochasz do stołu i celebrować z nimi wielkanocne śniadanie. Niech to będzie radosny czas – obserwowania budzącej się do życia przyrody i wzmacniania relacji z bliskimi.

Nogi stołu AVANGARDE zwężają się ku dołowi z taką lekkością i elegancją, że warto to podkreślić w spektakularny sposób.

Głównym bohaterem świątecznej sesji był stół AVANGARDE w kolorze TOBACCO marki MILONI.

Stół AVANGARDE w kolorze TOBACCO marki MILONI.

More about